piątek, 21 czerwca 2024

Ciężarna z koronawirusem urodziła w Zgierzu zdrowe dziecko

Udostępnij

Ciężarna z koronawirusem urodziła zdrowe dziecko. Poród odbył się w szpitalu w Zgierzu, który przekształcono w szpital zakaźny. To było ogromne przedsięwzięcie dla lekarzy.

Zakażona ciężarna urodziła zdrowe dziecko

To był niezwykły poród. Personel szpitala jednoimiennego w Zgierzu przygotowywał się do niego kilka dni.Konieczne było wprowadzenie specjalnych procedur i zabezpieczeń dla personelu, bo ryzyko zakażenia koronawirusem było ogromne. Poród mógł odbyć się jedynie poprzez cesarskie cięcie.

Zabieg nie jest prosty, bo odbywa się w dodatkowych zabezpieczeniach. Zespół jest w kombinezonach, ma założonych kilka par rękawiczek. Dalsze etapy też muszą odbyć w specjalnych warunkach, by nie doszło do zakażenia dziecka. wyjaśnia prof. PRZEMYSŁAW OSZUKOWSKI, ordynator położnictwa w szpitalu w Zgierzu

Ciężarna z koronawirusem od początku przyjęcia do szpitala była w dobrym stanie. Wirusem SARS-CoV-2 zakażony jest także ojciec dziecka. U dziewczynki – Klary – natomiast nie wykryto koronawirus.

Dziecko przyszło na świat w sobotę, 28 marca, ale dopiero teraz, gdy wiadomo, że stan matki i córki nie uległ pogorszeniu, szpital podał tę dobrą informację.

Wyleczeni z COVID-19

Inną dobrą informację przekazał dziś wojewoda łódzki. Lekarzom udało się wyleczyć trzy kolejne osoby, które były zakażone koronawirusem. To jedno dziecko, jeden młody mężczyzna oraz jeden mężczyzna w średnim wieku. Tym samym grono zdrowych pacjentów powiększyło się do 14.

Niestety, są też złe informacje – kolejnych sześcioro zakażonych. To osoby w wieku od 18 do 81 lat.

Covid 19 zdrowe osoby

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P