piątek, 21 czerwca 2024

Burze z gradem w Łódzkiem. Ostrzeżenie IMGW

Udostępnij

Meteorolodzy z IMGW w Poznaniu wydali ostrzeżenie dla całego województwa łódzkiego. W czwartek (20 czerwca) przewiduje się wyładowania atmosferyczne i opady gradu. Burza w Łódzkiem może mieć siłę pierwszego stopnia. O niebezpiecznej pogodzie ostrzega też Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego przy łódzkim wojewodzie.

Zagrzmi i popada 20 czerwca

Po upalnych dniach w końcu przyszedł czas na niewielkie ochłodzenie. Czekają na nie nie tylko osoby lubiące niższe temperatury, ale przede wszystkim wysuszona gleba. W czwartek (20 czerwca) z bardzo dużym prawdopodobieństwem nad województwo łódzkie napłynie front burzowy z opadami.

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami możliwy grad. Burza w Łódzkiem przewidywana jest w godzinach 14-22. Ostrzeżeniem o burzy pierwszego stopnia objęty został niemal cały kraj.

Pogoda na najbliższe dni

A jaka pogoda w weekend czeka mieszkańców Łódzkiego? W piątek (21 czerwca) dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 30 mm. Temperatura maksymalna od 23°C do 26°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 80 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i okresami duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 14°C do 16°C. Wiatr słaby.

W sobotę znów się ochłodzi. W dzień przewiduje się zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 23°C do 25°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny. Niedziela będzie wyglądała bardzo podobnie.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P