piątek, 14 czerwca 2024

Burze z gradem w Łódzkiem. Ostrzeżenie IMGW

Udostępnij

Burze z gradem w Łódzkiem w niedzielę, 9 sierpnia. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Poznaniu wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałem i burzami z gradem.Intensywne zjawiska pogodowe, według prognoz, mają rozpocząć się wczesnym popołudniem.

Burze z gradem w Łódzkiem

Polska od kilku dni jest pod wpływem słabnącego wyżu z centrum nad Łotwą i Estonią, w ciepłej masie powietrza pochodzenia polarnego. Meteorolodzy przewidują powolny spadek ciśnienia.

W Łódzkiem w niedzielę (9 sierpnia) zachmurzenie małe i umiarkowane, ale miejscami – zwłaszcza na północy i wschodzie regionu – wzrastające do dużego. Tam miejscami przelotne opady deszczu.

Na północnym wschodzie i wschodzie możliwe burze z gradem w Łódzkiem. W czasie burz opady o natężeniu umiarkowanym i silnym. Temperatura maksymalna od 28 do 31 stopni Celsjusza.

Ostrzeżenie meteo

IMGW ostrzega mieszkańców całego województwa łódzkiego przed niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi. Drugi stopień nadano ostrzeżeniu o upale w Łódzkiem. Temperatury przekroczą w niedzielę 30 stopni Celsjusza. Powietrze będzie gęste, a lekki wiatr zdecydowanie nie przyniesie ulgi.

Z dużym prawdopodobieństwem przez Łódzkie przejdą burze z gradem. To ostrzeżenie ma pierwszy stopień intensywności. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 do 30 milimetrów, lokalnie do 40 milimetrów. Porywy wiatru w czasie burz osiągną około 100 kilometrów na godzinę.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

Et mi proin facilisis odio id a et ut id nulla vitae turpis vel nec in amet, amet, nullam id consequat aliquam sed fringilla. Wybór odpowiednich materiałów jest kluczowy dla zapewnienia trwałości i bezpieczeństwa komory hiperbarycznej. Oferujemy 100% wolności wyboru w procesie produkcji suplementów diety.