Burza w Łódzkiem w sobotę, 20 czerwca. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie 2 stopnia dla północnej części województwa. Przez południe regionu przejdzie łagodniejsza burza z ulewami i gradem. Alert pogodowy obowiązuje przez całą sobotę.

Burza w Łódzkiem

W sobotę Polska pozostanie pod wpływem niżu, którego ośrodek przemieści się znad północnej Polski nad Bałtyk. Północna i wschodnia część Polski pozostanie w ciepłej i wilgotnej polarnejmasie powietrza, nad pozostałą część kraju napływać będzie nieco chłodniejsze powietrze polarne morskie.

To jednak nie będzie spokojna sobota. Pierwsz dzień astronomicznego lata będzie parny, burzowy i deszczowy.

Meteorolodzy w sobotę rano wydali ostrzeżenia dla części kraju. Burze w Łódzkiem wystąpią niemal na pewno. Prwadopodobieństwo oszacowano na 90 procent. Zjawisk atmosferycznych o większej sile powinni spodziewać się mieszkańcy północy regionu. Dla powiatów: zgierskiego, łęczyckiego, kutnowskiego, łowickiego, rawskiego i brzezińskiego wydano ostrzeżenie  drugigo stopnia.

Alert pogodowy

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 25 do 40 milimetrów, lokalnie do 60 milimetrów. Porywy wiatru mogą osiągnąć nawet 90 kilometów na godzinę. Niewykluczone, że razem z ulewnym deszczem spadnie także grad.

Przez Łódź i południe województwa przejdą burze o nieco mniejszej sile. IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia, ale nie należy go lekceważyć. Każde tego typu zjawisko jest niebezpieczne.

Alert pogodowy dla Łódzkiego obejmuje całą sobotę od godzin południowych.