wtorek, 21 maja 2024

Burza w Łódzkiem. Ostrzeżenie 2 stopnia. To nie będzie spokojna sobota

Udostępnij

Burza w Łódzkiem w sobotę, 20 czerwca. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie 2 stopnia dla północnej części województwa. Przez południe regionu przejdzie łagodniejsza burza z ulewami i gradem. Alert pogodowy obowiązuje przez całą sobotę.

Burza w Łódzkiem

W sobotę Polska pozostanie pod wpływem niżu, którego ośrodek przemieści się znad północnej Polski nad Bałtyk. Północna i wschodnia część Polski pozostanie w ciepłej i wilgotnej polarnejmasie powietrza, nad pozostałą część kraju napływać będzie nieco chłodniejsze powietrze polarne morskie.

To jednak nie będzie spokojna sobota. Pierwsz dzień astronomicznego lata będzie parny, burzowy i deszczowy.

Meteorolodzy w sobotę rano wydali ostrzeżenia dla części kraju. Burze w Łódzkiem wystąpią niemal na pewno. Prwadopodobieństwo oszacowano na 90 procent. Zjawisk atmosferycznych o większej sile powinni spodziewać się mieszkańcy północy regionu. Dla powiatów: zgierskiego, łęczyckiego, kutnowskiego, łowickiego, rawskiego i brzezińskiego wydano ostrzeżenie  drugigo stopnia.

Alert pogodowy

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 25 do 40 milimetrów, lokalnie do 60 milimetrów. Porywy wiatru mogą osiągnąć nawet 90 kilometów na godzinę. Niewykluczone, że razem z ulewnym deszczem spadnie także grad.

Przez Łódź i południe województwa przejdą burze o nieco mniejszej sile. IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia, ale nie należy go lekceważyć. Każde tego typu zjawisko jest niebezpieczne.

Alert pogodowy dla Łódzkiego obejmuje całą sobotę od godzin południowych.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości