czwartek, 29 lutego 2024

Wielka susza w Skierniewicach. Mieszkańcy drugi dzień bez wody

Udostępnij

Mieszkańcy Skierniewic od dwóch dni skarżą się na brak wody w kranach. Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji tłumaczy, że przyczyną ma być wyjątkowo duże zużycie wody, przez co w zbiornikach zapasowych skończyła się woda. A potrzebny jest czas, by je napełnić. Prezydent miasta zwrócił się do skierniewiczan o „oszczędne korzystanie z zasobów wodnych”.

Ponad dwukrotnie większy pobór związany jest m.in. z podlewaniem ogródków i trawników czy napełnianiem przydomowych basenów. Proszę o ograniczenie tego typu działań. Może to znacząco wpłynąć na uporanie się z trudną sytuacją w naszym mieście. Prezes spółki Wod-Kan, z którym jestem w stałym kontakcie, zapewnił mnie, że zakład wodociągów cały czas stara się przeciwdziałać trudnej sytuacji. KRZYSZTOF JAŻDŻYK, prezydent Skierniewic

Problemy z wodą w Skierniewicach zaczęły się w nocy z piątku na sobotę (7-8 czerwca), gdy miejski ZWiK rozpoczął prace konserwacyjne systemu uzdatniania wody. Ogłoszono wtedy, że może jedynie nastąpić spadek ciśnienia wody i ograniczenie jej dostaw. Nikt jednak nie uprzedzał mieszkańców, że wody po prostu zabraknie. A oni będą musieli korzystać z pojemników, które po licznych apelach zaczął rozwozić ZWiK.

Mieszkańcy Skierniewic nie kryją swojego oburzenia, bo nikt nie przypuszczał, że prace konserwacyjne mogą doprowadzić do takiej sytuacji.

Na 4 piętro woda w ogóle nie dociera… I to nie tylko jak są jakieś prace konserwacyjne tylko notorycznie przy temperaturze powyżej 25 st. po godz. 16 i tak do godz. 23 kropla z kranu nie kapnie. Jak woda nie dociera to chyba i przelewy za wodę też przestaną. pisze jeden z mieszkańców na fanpage’u ZWiK na Facebooku

Brak wody w Skierniewicach wymagał powołania sztabu kryzysowego. Zapotrzebowanie na wodę można zgłaszać telefonicznie pod numerem alarmowym 994 oraz 530104155, 727600990, 609122177. Brak wody w Skierniewicach można zgłosił także poprzez wiadomość kierowaną na profil społecznościowy spółki.

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości