wtorek, 21 maja 2024

Wyłączona sygnalizacja na Wojska Polskiego

Udostępnij

W poniedziałek 6 lipca została wyłączona sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Strykowskiej w Łodzi. To jedno z ważniejszych skrzyżowań w stolicy województwa, a wyłączenie na nim sygnalizacji oznacza utrudnienia dla kierowców i zwiększenie ryzyka zdarzeń drogowych.

Wojska Polskiego – Strykowska bez świateł

Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu Wojska Polskiego ze Strykowską wyłączył w poniedziałek na co najmniej 10 dni. Tyle mają potrwać prace w obrębie skrzyżowania.

Oczywiście, zarządca drogi od razu zastrzegł, że prace mogą się przedłużyć. To zaś będzie skutkowało wydłużeniem utrudnień dla kierowców.

Policja apeluje o szczególną ostrożność

Na wszystkich wlotach skrzyżowania migają dla kierowców ostrzegawcze sygnały w kolorze żółtym. Natomiast na przejściach dla pieszych i przejazdach rowerowych sygnalizatory zostały wyłączone.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na tym skrzyżowaniu, bowiem w przeszłości dochodziło tu wielokrotnie do bardzo groźnych wypadków i kolizji drogowych.

Wygrodzone pasy i nadzór policji

Na skrzyżowaniu będzie można regularnie spotkać policjantów z łódzkiej drogówki. Dla zwiększenia bezpieczeństwa w czasie prac remontowych na ulicach Palki, Strykowskiej, Wojska Polskiego zostaną wygrodzone niektóre pasy ruchu.

Palki – Wojska Polskiego

  • jadąc od centrum – tutaj pojedziemy na wprost dwoma prawymi pasami ruchu. Nie skręcimy w lewo w kierunku starego miasta. Wygrodzony będzie lewoskręt i lewy pas ruchu do jazdy na wprost.
  • jadąc od Strykowa – wygrodzony będzie prawy pas ruchu do jazdy na wprost (drugi od prawej). Możliwy będzie skręt w prawo w Wojska Polskiego w stronę starego miasta i przejazd na wprost dwoma lewymi pasami ruchu.

Strykowska – Wojska Polskiego

  • jadąc od centrum – na wprost będzie można pojechać dwoma lewymi pasami ruchu i skręcić w prawo w kierunku Nowosolnej z jednego prawego pasa. Lewy pas do jazdy na wprost i skrętu w prawo zostanie wygrodzony.
  • jadąc od Strykowa – dostępny będzie pas do skrętu w lewo i dwa prawe pasy ruchu do jazdy na wprost. Wygrodzony będzie lewy pas do jazdy na wprost (drugi od lewej).

Wojska Polskiego – Strykowska

  • jadąc z Nowosolnej – pozostanie jeden pas do skrętu w prawo w stronę Inflanckiej i jeden pas do skrętu w lewo do centrum. Wygrodzony będzie lewy pas do skrętu w lewo.

Wojska Polskiego – Palki

  • jadąc od starego miasta – wygrodzony będzie lewy pas. Pozostanie jeden do skrętu w lewo na północ i jeden do skrętu w prawo w stronę ronda Solidarności.

Strykowska – Inflancka

  • jadąc od centrum – na tym skrzyżowaniu ze względu na zawracające autobusy pozostanie tylko jeden pasa do skrętu w lewo. Skrajny lewy będzie wygrodzony.

Zmiana tras autobusów

Podczas prac zmienioną trasą pojadą autobusy linii 57 w kierunku Marysina i linii 70 w kierunku ronda Powstańców 1863 roku.

Od skrzyżowania Palki – Wojska Polskiego pojadą prosto Strykowską do Inflanckiej, gdzie zawrócą i ponownie dojadą do Wojska Polskiego gdzie wrócą na swoją trasę. Objazd obowiązuje tylko w jednym kierunku.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości