czwartek, 29 lutego 2024

Biurowce w Off Piotrkowska. Wybudują „Paproć”

Udostępnij

Off Piotrkowska w Łodzi znów się zmieni i ma zapierać dech w piersiach. Biurowce z ogólnodostępnym tarasem na dachu i wielopoziomowy parking to kolejne inwestycje w tej części jednej z najsłynniejszych ulic świata. Budowę biurowców w Off Piotrkowska Center planuje firma OPG Property Professional, która swoje plany przedstawiła podczas wtorkowej (26 marca) konferencji prasowej.

Off Piotrkowska Center z „Paprocią”

Planowany budynek ma zamknąć pierzeję głównej ulicy Łodzi. W planach jest przejście w postaci bramy, pasaż mody, a także  przeszklona zewnętrzna windą, która prowadzić ma na zielony taras Fern Office na dachu biurowca. Sam budynek stylistycznie ma wpisywać się w okoliczną architekturę i nawiązywać do słynnych kontenerów na Off Piotrkowska.

Off Piotrkowska przebyła długą drogę w swoim rozwoju, ale stała się miejsce kultowym i wyróżnianym. Pora na kolejne inwestycje, czyli wielopoziomowy, ekologiczny parking na ponad 220 samochodów oraz zamknięcie pierzei ulicy Piotrkowskiej przez dwa budynki biurowe z ogólnodostępnym tarasem na dachu, czyli Fern Office, a fern po angielsku to paproć. MICHAŁ STYŚ, prezes zarządu OPG Property Professional.

Biurowiec Fern Office ma posiadać pięć pięter i zajmować 8 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, która również uczestniczyła we wtorkowej konferencji, zapewniała, że biurowce nie zaburzą stylistyki Piotrkowskiej.

Ulica Piotrkowska w swojej historii odzwierciedla kolejne etapy rozwoju i różnorodność stylów, a także pomysłów na jej zagospodarowanie. Od eklektycznych kamienic, starych fabryk po budowle z lat 70. oraz najnowsze nowoczesne realizacje architektoniczne. HANNA ZDANOWSKA, prezydent Łodzi.

Inwestycja OPG Property Professional ma się zakończyć w 2021 roku.

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości