czwartek, 23 maja 2024

Bezpłatne e-booki w czasie pandemii

Udostępnij

W czasie, gdy większość mieszkańców siedzi w domach i stara się w ogóle nie wychodzić na ulice, zatrzymała się też kultura. Kina, teatry, galerie czy muzea po prostu nie funkcjonują. W tej sytuacji rękę z książką wyciąga do wszystkich łodzian Biblioteka Miejska w Łodzi oferując bezpłatne e-booki. I to ponad 60 tysięcy tytułów. 

Bezpłatne e-booki

Biblioteka Miejska w Łodzi uruchomiła bezpłatny dostęp do ponad 60 tysięcy e-booków na platformie Legimi. Dotychczas usługa dostępna była dla tych, którzy mają kartę biblioteczną, a teraz – w czasie pandemii koronawirusa – dostęp bezpłatny do e-booków dostają wszyscy łodzianie.

Dodatkową usługę uruchomiono w środę i niema od razu zarejestrowało się kilkuset nowych użytkowników. 

Jak dostać dostęp do bezpłatnych e-booków

Po pierwsze, trzeba wejść na stronę Miejskiej Biblioteki w Łodzi i postępować zgodnie z instrukcją tam zamieszczoną. Po rejestracji użytkownik dostaje zdalny dostęp. Po drugie, do wypożyczenia bezpłatnego e-booka potrzebny jest wirtualny kod, który biblioteka automatycznie wysyła pocztą elektroniczną. 

Ważne tylko, aby kod wykorzystać maksymalnie w ostatnim dniu miesiąca, w którym się go dostało. Bo w kolejnym miesiącu nie jest już ważny.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości