piątek, 23 lutego 2024

Ponad 2-metrowy wąż pełzał po chodniku na Teofilowie. Właściciel gada ukarany

Udostępnij

Animal Patrol w Łodzi wyjechał w niedzielę (30 czerwca) na nietypową interwencję. Mieszkanka bloku przy Traktorowej zgłosiła, że z wyższego piętra jej bloku spadł na ziemię ogromny wąż. Gad pełzał spokojnie po chodniku pod blokiem. Wąż na Teofilowie przestraszył jednak mieszkańców, dlatego wezwali patrol.

Wąż ma ponad 2 metry długości i waży około 20 kilogramów. Zdaniem jednej z lokatorek, zwierzę spadło na ziemię z wyższych kondygnacji bloku. Inspektorzy Animal Patrolu relacjonują, że jeszcze na miejscu podczas interwencji ustalono właściciela węża.

Właściciel gada ukarany

Wtedy jednak nie było wiadomo, jak wąż wydostał się z mieszkania i trafił na balkon, ponieważ w mieszkaniu właścicieli nikogo nie było. W związku z tym węża przewieziono do Snake Zoo, gdzie czekał na swojego właściciela.

Ten już się zgłosił i wyjaśniał, że wyjął węża na czas czyszczenia terrarium. To wtedy zwierzę prawdopodobnie wypełzło na balkon. Właściciela gada ukarano grzywną za niewłaściwy nadzór nad zwierzęciem.

Tymczasem Animal Patrol przypomina, że w podobnych sytuacjach inspektorów można wezwać dzwoniąc pod numer telefonu: 986.

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości