wtorek, 23 lipca 2024

Akcja Znicz 2019: 82 pijanych, 40 rannych w 23 wypadkach

Udostępnij

Zdjęcie: Policja/Policjanci ratowali życie rannemu w wypadku na A1.

Akcja Znicz 2019 w Łódzkiem trwała cztery dni. Od 30 października do 3 listopada policjanci zatrzymali 82 pijanych kierowców. Doszło do 23 wypadków, w których rannych zostało 40 osób. Jedna osoba zginęła.

Plaga pijanych kierowców

Bilans tegorocznej akcji Znicz na drogach województwa łódzkiego nie jest tak tragiczny, jak zeszłoroczny. Od 31 października do 3 listopada 2018 roku doszło do 43 wypadków, w których zginęło aż pięć osób.

Rok temu policjanci zatrzymali 26 pijanych kierowców, a w tym roku ta liczba potroiła się. Za kierownicę po alkoholu wsiadły aż 82 osoby.

Do najbardziej tragicznego wypadku doszło 3 listopada w okolicach miejscowości Władysławów w powiecie piotrkowskim. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 56-letni kierujący bmw jadąc nad ranem lewym pasem remontowanego odcinka drogi, najechał na podstawę znaku drogowego, a następnie stracił panowanie nad pojazdem.

Auto zjechało na przeciwny pas, gdzie zderzyło się z nadjeżdżającą z przeciwnego kierunku toyotą kierowaną przez 32-latkę. Niestety, kobieta zmarła w szpitalu. Kierujący bmw był trzeźwy.

Policjanci ratowali życie

Policjanci z powiatowej komendy w Tomaszowie Mazowieckim byli pierwsi na miejscu wypadku, do którego doszło 31 października około godziny 3 na autostradzie A1, w kierunku Katowic. Reanimowali nieprzytomnego mężczyznę, któremu prawdopodobnie uratowali życie.

Policjanci wracali z zabezpieczenia meczu w Łodzi. W tym czasie na A1 zderzyły się dwa samochody osobowe. 37-letnia kierująca osobowym daewoo, jadąc remontowanym odcinkiem autostrady A1 w kierunku Katowice, zjechała nagle na przeciwległy pas ruchu i uderzyła w volvo.

Kierowcy byli trzeźwi. Jednym z poszkodowanych w wypadku był 36-letni mężczyzna, któremu policjanci uratowali życie.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P