środa, 22 maja 2024

30 tysięcy złotych dotacji do kobiecego biznesu. Ruszyło głosowanie na najlepszy projekt

Udostępnij

Stań na własnych nogach – to akcja Rossmanna, która wspiera kobiety w założeniu własnego biznesu. Dotacja dla firmy może wynieść nawet 30 tysięcy złotych. Najlepszy projekt swoimi głosami mogą wybrać członkowie Klubu Rossmann. Głosowanie potrwa do 5 września.

Dotacja dla firmy

Do konkursu zgłoszono prawie pół tysiąca różnorodnych pomysłów. Ponad połowa z nich to produkty powstałe z myślą o dzieciach. Ich autorkami są mamy, często przebywające na urlopach wychowawczych. W tej kategorii królowały: ubranka, lalki, książeczki, gry, zabawki, akcesoria typu gryzaki i maty.

Pojawiły się nawet wielorazowe pieluszki wpisujące się w trend „eko” i „zero waste” czy woreczki do przechowywania żywności, będące alternatywą dla foliówek. Autorki pomysłów podzieliły się także z nami swoimi przepisami na wegańskie ciasteczka i batoniki.

Wiele potencjalnych bizneswomen interesuje się też modą i designem, stąd ciekawe pomysły na odzież, torby, plecaki czy eleganckie apaszki. A także stroiki, świeczki, lampiony, ramki czy wazony. Chętnie zgłaszane były również pomysły na własny biznes kosmetyczny.

Najlepsze 50 projektów

Panie biorące udział w projekcie musiały poświadczyć, że są autorkami zgłaszanych wyrobów, odpowiednio je zaprezentować, opisać, a dodatkowo zrobić biznesplan. Najlepsze 50 projektów wybrało jury z firmy Rossmann i partnera projektu  Fundacji „Mamo Pracuj”. Oceniano m.in.: jakość i oryginalność produktu, a także jego użyteczność i walory artystyczne. Ważna była również realność założeń marketingowych i finansowych przedsięwzięcia.

To, które z finalistek otrzymają 30, 20 i 10 tys. zł. na rozwój biznesu zależy już tylko od członków Klubu Rossmann. Mogą oni głosować za pomocą aplikacji Rossmann PL lub poprzez stronę www.rossmann.pl/stannawlasnychnogach.

Każdy może oddać tylko jeden głos. Głosowanie trwa do 5 września, a nazwiska laureatek zostaną ogłoszone 10 września na stronie internetowej.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości