wtorek, 21 maja 2024

Znęcał się nad psem w Wieluniu. Świadkowie zadzwonili na policję

Udostępnij

Do 3 lat więzienia grozi 50-latkowi, który znęcał się nad psem. Policję w Wieluniu o przemocy wobec zwierzęcia powiadomili przypadkowi świadkowie. Mundurowi dziękują im za wzorową postawę.

Zrzucił psa ze skarpy

Sześcioro znajomych w wieku od 15 do 19 lat, widząc przemoc, powiadomiło policję. Dyżurny wieluńskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące znęcania się nad psem.

Z relacji świadków wynikało, że mężczyzna zrzucił psa ze skarpy na betonowe podłoże, a następnie przyciskał go z całej siły do swojego ramienia.

Sprawcą był 50-letni mężczyzna. Policja zatrzymała go i noc spędził w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem, za co grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Przyznał się do zarzucanego mu czynu. Zwierzęciu zaś nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo.

Policjanci dziękują młodym mieszkańcom za czujność i obywatelską postawę. Przypominamy, że zwierzęta również odczuwają ból. Zwierzęta również są pod ochroną prawa. Widząc przemoc i brutalność wobec zwierząt, należy zareagować. Gdy sami nie możemy pomóc, informujmy o takich przypadkach służby miejskie dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

mówi KATARZYNA GRELA z KPP w Wieluniu

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości