piątek, 14 czerwca 2024

Wypadek w Łowiczu. Rowerzystka potrącona przez śmieciarkę

Udostępnij

Do dramatycznych wydarzeń doszło w piątek, 7 czerwca, przed godziną 10. Wypadek w Łowiczu miał miejscy przy ulicy Łęczyckiej. Rowerzystka została potrącona przez śmieciarkę.

Wypadek w Łowiczu. Walka o życie rowerzystki

Na miejscu przez kilkadziesiąt minut strażacy i zespół ratownictwa medycznego walczyli o życie rowerzystki, która doznała poważnych obrażeń po zderzeniu z ciężarówką.

Około 70-letnia rowerzystka została zabrana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Wojewódzkiego Centrum Urazowego przy szpitalu im. Kopernika w Łodzi.

Spowolniony ruch i przejazd rowerowy

Ze wstępnych ustaleń wiadomo tylko, że doszło do zderzenia kobiety jadącej rowerem z ciężarówką zbierającą odpady. Śmieciarka jechała ulicą Łęczycką w stronę centrum Łowicza. Na skrzyżowaniu z ulicą Sadową śmieciarka skręcała w prawo w ulicę, która jest w strefie z ograniczoną prędkością do 30 kilometrów na godzinę.

Po tej samej stronie wzdłuż ulicy Łęczyckiej – także przez skrzyżowanie z ulicą Sadową – przebiega ciąg pieszo-rowerowy, a kilkadziesiąt metrów dalej jest market, do którego regularnie klienci zmierzają przez to właśnie skrzyżowanie.

Policja na miejscu zabezpiecza materiał dowodowy, bardzo możliwe, że udało się dramatyczny wypadek w Łowiczu zarejestrować kamerą, znajdującą się w kabinie śmieciarki.

Szczegółowo okoliczności wypadku będą wyjaśniać funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Łowiczu.

Komentarze Facebook

Skomentuj

Wpisz komentarz!
Podaj swoje imię

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

Hello world ! e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Terapia tlenem hiperbarycznym stymuluje fibroblasty – komórki odpowiedzialne za produkcję kolagenu. Surowce do produkcji suplementów diety.