wtorek, 21 maja 2024

Śmiertelny wypadek rowerzystki w Dobruchowie

Udostępnij

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w miejscowości Dobruchów w gminie Wodzierady w powiecie łaskim w sobotę (25 maja) około godziny 21.50. W wypadku zginęła 33-letnia kobieta jadąca na rowerze. Została potrącona przez tira.

Wypadek rowerzystki w Dobruchowie 

Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że zarówno kobieta na rowerze jak i tir prowadzony przez 49-letniego mężczyznę jechali w tym samym kierunku – w stronę miejscowości Szadek.

Do wypadku doszło na drodze powiatowej nr 710 w Dobruchowie. Zespół pojazdów potrącił rowerzystkę. Kobieta w wyniku odniesionych obrażeń zmarła. 

Kierowca trzeźwy, niewidoczna rowerzystka

Policjanci na miejscu tragicznego wypadku przeprowadzili oględziny kryminalistyczne i zabezpieczyli pojazdy. Ciało kobiety zostało przewiezione do prosektorium, gdzie zostanie wykonana lekarsko-sądowa sekcja zwłok.

Badanie alkomatem nie wykazało, by kierowca był pod wpływem alkoholu, ale została pobrana od niego krew do badań na obecność alkoholu i ewentualnych środków psychoaktywnych. Mężczyźnie policjanci na miejscu zatrzymali prawo jazdy.

Śledztwo w sprawie śmiertelnego wypadku

W sprawie wypadku rowerzystki w Dobruchowie zostało wszczęte śledztwo. Wyjaśniane będzie między innymi to, czy mężczyzna prowadzący tira miał szansę ominięcia rowerzystki. Faktem jest, że do wypadku doszło na nieoświetlonym odcinku drogi, a rowerzystka nie miała jakichkolwiek elementów odblaskowych.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości