wtorek, 21 maja 2024

21-latek i jego kolega chcieli wyłudzić w banku 2 tysiące zł kredytu

Udostępnij

Łódzcy policjanci zatrzymali w banku przy ul. Rzgowskiej dwóch młodych mężczyzn, którzy próbowali wyłudzić pożyczkę. Mundurowych zaalarmował czujni pracownik, który nabrał podejrzeń do przedłożonych przez mężczyzn dokumentów.

Wyłudzenie kredytu w łódzkim banku

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją KMP w Łodzi na miejscu wylegitymowali dwie osoby w wieku 20 i 21 lat. Starszy mężczyzna oświadczył, że oczekuje na przyznanie pożyczki w wysokości tysiąca złotych, jednak nie potwierdził tego pracownik banku. Według niego mężczyzna wnioskował o przyznanie 2 tysięcy złotych kredytu.

Młodszy z klientów stwierdził, że przyszedł z kolegą jedynie dla towarzystwa. Podczas przeszukania miejsca pobytu obu zatrzymanych, policjanci znaleźli kartę bankomatową oraz pieczątkę firmową na nazwisko młodszego z mężczyzn, którą sprawcy posłużyli się fałszując zaświadczenie o zatrudnieniu.

21-latek przyznał, że jest osobą bezrobotną i nigdy nie był zatrudniony w tej firmie, a zaświadczenie sfałszował, by wyłudzić kredyt. Za ten czyn obu zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości