czwartek, 29 lutego 2024

Wielkanoc dla samotnych w Łodzi. 2 tysiące jaj, 120 kg kiełbasy i 250 l żurku

Udostępnij

To będzie największy wspólny posiłek w Łodzi. Blisko tysiąc osób zasiądzie do jednego stołu, by zjeść wielkanocne śniadanie. Wielkanoc dla samotnych w Łodzi odbędzie się po raz trzeci. Pomysłodawcą śniadania jest Fundacja Wolne Miejsce.

Wielkanoc dla samotnych w Łodzi

Wielkanocne stoły zostaną rozstawione w hali Expo przy Politechniki 4, w niedzielę 21 kwietnia. Śniadanie wielkanocne jest otwarte dla każdego, kto chciałby spędzić ten czas właśnie w taki sposób.

Nie weryfikujemy statusu społecznego ani materialnego. Mamy otwartą przestrzeń i wolne miejsca przy stole dla każdego, kto tego potrzebuje. Wszyscy, którzy w ten poranek czują się samotni, mogą przyjść do hali Expo, by wspólnie radować się świętami. MIKOŁAJ RYKOWSKI, prezes Fundacji Wolne Miejsce

W pierwszy śniadaniu wielkanocnym uczestniczyło około 800 łodzian, więc tym razem wielkanocne potrawy przygotowano dla tysiąca osób. Na wielkanocnych stołach pojawią się świąteczne specjały: żur z białą kiełbasą, baby i mazurki. Przygotowano 2 tysiące jaj, 120 kilogramów białej kiełbasy i 250 litrów żurku.

Jednak organizacja śniadania nie byłaby możliwa, gdyby nie zaangażowanie wolontariuszy oraz pomoc darczyńców i sponsorów.

Jedzenia jest bardzo dużo i serdecznie dziękujemy za dostarczone produkty. Potrzebujemy jeszcze wędlin, białej kiełbasy i ciast. Każdy z nas może podzielić się słodyczami w ramach akcji „Łódź piecze dla samotnych”. Brakujące produkty można zostawić w sobotę w hali Expo. DAGMARA SASIN, koordynator lokalny „Śniadania Wielkanocnego dla samotnych 2019” w Łodzi

Śniadanie rozpocznie się o godzinie 10, ale hala Expo będzie otwarta dla uczestników już od godz. 9.

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości