piątek, 21 czerwca 2024

W poniedziałek otwarcie ulicy Nawrot. Zmiany w organizacji ruchu

Udostępnij

W poniedziałek 14 października otwarcie ulicy Nawrot od Piotrkowskiej do Kilińskiego. W związku z tym kierowców czekają zmiany w organizacji ruchu. Zmienią się również trasy autobusów miejskich.

Otwarcie ulicy Nawrot

Ulica, tak jak przed remontem, będzie jednokierunkowa na wschód z dwoma pasami ruchu. Podczas remontu z jezdni wydzielono miejsca postojowe, są też nowe chodniki, a całość uzupełniono zielenią i małą architekturą. Zamontowano również system nawadniania, czujniki wilgoci i energooszczędne ledowe latarnie.

Otwarcie ulicy Nawrot oznacza zmiany w organizacji ruchu. Nawrot wraz z Zamenhofa będą na całej długości jednokierunkowe od Kościuszki do Kopcińskiego.

Ulica Sienkiewicza przy Nawrot zostanie z obu stron zamknięta. Wjazdy docelowe na Sienkiewicza odbywać się będą od Tuwima i Piłsudskiego. Sienkiewicza będzie z obu stron ślepa przed skrzyżowaniem z ul. Nawrot.

Bez zmian pozostaje dwukierunkowy ruch na ul. Struga i Tuwima pomiędzy Kościuszki a Kilińskiego. Również Kilińskiego pozostaje otwarta dla ruchu. To ze względu na trwające prace na ul. Sienkiewicza i zapewnienie objazdów.

Wprowadzony ponownie będzie zakaz skrętu w prawo z al. Kościuszki w ul. Struga z południa na wschód.

MPK po nowemu

Na swoje trasy wrócą autobusy linii: 80, 83 i N3. Dwie pierwsze linie z Retkini i Teofilowa pojadą na plac Mikulskiego ulicami: Skłodowskiej-Curie, Wólczańską, Zamenhofa, Nawrot, Przędzalnianą, Tuwima, Rodziny Kindermanów i Rodziny Grohmanów.

Linia N3 zmieni trasę w nocy z poniedziałku na wtorek. Na Chojny z al. Kościuszki pojedzie ulicami: Kościuszki, Zamenhofa, Nawrot, Kilińskiego, Piłsudskiego i Sienkiewicza, gdzie wróci na swoją trasę. Zmiany obowiązują tylko w jednym kierunku.


Nawrot organizacja

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P