czwartek, 20 czerwca 2024

W kwietniu rusza remont ulicy Kwiatowej

Udostępnij

Na informację o tym, że rozpoczyna się remont ulicy Kwiatowej czekało wielu bełchatowian. Inwestycja ta może kosztować kierowców sporo nerwów spowodowanych utrudnieniami w ruchu, ale z pewnością znacząco poprawi się stan jezdni na odcinku od ronda gen. Józefa Wybickiego do skrzyżowania z ulicą 1 Maja, która na ten moment jest w fatalnym stanie.

Jeszcze w kwietniu tego roku ma się rozpocząć przebudowa części ulicy Kwiatowej. Bełchatowski magistrat podpisał umowę na wykonanie inwestycji, która była uwzględniona w budżecie miasta na 2021 rok.

Już od dłuższego czasu lokalni kierowcy wiedzieli, że chcąc oszczędzić stan techniczny swojego auta, powinni szerokim łukiem omijać ulicę Kwiatową w Bełchatowie. Wszystko ze względu na fatalny stan nawierzchni drogi na odcinku od ronda gen. Józefa Wybickiego do skrzyżowania z ulicą 1 Maja. Jedna z głównych ulic miasta w końcu doczeka się przebudowy.

Remont ulicy Kwiatowej przeprowadzi lokalna firma Sanel, która podpisała już umowę z bełchatowskim magistratem.

– Czekamy, aż wykonawca przygotuje projekt organizacji ruchu na czas robót. Po jego zatwierdzeniu będziemy mogli odpowiednio zaplanować kolejne etapy prac. Chodzi o to, by mieszkańcy jak najmniej odczuli uciążliwości związane z remontem. Tym bardziej że w tym rejonie mamy wjazd w dwa osiedla: Wolność i Tysiąclecia ~ Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa

Na odcinku ulicy Kwiatowej, który jest najbardziej zniszczony, szereg prac rozpocznie się od technicznych modernizacji instalacji wodnej, deszczowej i sanitarnej oraz sieci wodociągowej, elektroenergetycznej i ciepłowniczej.

Z kolei w 2022 roku mają rozpocząć się roboty drogowe, które będą obejmować przygotowanie i utwardzenie podłoża, wylanie nowej nawierzchni oraz budowa nowego chodnika i ścieżki rowerowej po wschodniej stronie ulicy Kwiatowej.

Na skrzyżowaniu ulic Kwiatowej i 1 Maja powstanie nowa sygnalizacja świetlna, a także zostanie wydzielony pas na prawoskręt z ulicy Kwiatowej w ulicę 1 Maja, gdzie znajduje się I LO im. Władysława Broniewskiego w Bełchatowie, czy Komenda Powiatowa Policji. To także powinno usprawnić ruch w tym miejscu.

TUTAJ bełchatowski magistrat informował o planowanym rozpoczęciu prac na odcinku ulicy Kwiatowej.

Remont ulicy Kwiatowej sfinansuje kilka podmiotów

Inwestycja ma się zakończyć w przyszłym roku, ale władze miasta będą starać się, aby w ciągu kilku miesięcy samochody znów mogły poruszać się tą ulicą.

– Chcemy przy okazji tak dużej inwestycji ułatwić komunikację, by rozładować ruch w godzinach szczytu ~ Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa

Koszt przebudowy odcinka ulicy Kwiatowej wynosi 5,5 miliona złotych. Blisko 3,5 miliona złotych miasto Bełchatów pozyskało z rządowych środków Funduszu Inwestycji Lokalnych. Ponadto magistrat porozumiał się ze Starostwem Powiatowym w Bełchatowie ws. podziału środków finansowych na tę inwestycję. Miasto przekaże na przebudowę 1 milion 380 tysięcy złotych, a z kolei powiat, który jest zarządcą tejże ulicy dołoży 750 tysięcy złotych.

– Porozumieliśmy się z powiatem i podjęliśmy decyzję, że dotacja, którą nam przyznano, wydamy właśnie na ten cel. Chcemy, by Bełchatów był dobrze skomunikowany, z utrzymanymi w należytym stanie drogami ~ Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa

Ponadto władze Bełchatowa starają się też o dodatkowe pieniądze na tę inwestycję z Funduszu Dróg Samorządowych. Jak na razie złożono w tej sprawie wniosek, który oczekuje na rozpatrzenie i odpowiedź.

Przeczytaj także:

Płonął drewniany barak przy torach w Dobiecinie (ZDJĘCIA)

Bełchatowscy przedsiębiorcy mogą wnioskować o zwrot połowy opłat za koncesję

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P
Creative e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Uncategorized – branding factory. Rzeczywiste koszty produkcji suplementów.