środa, 22 maja 2024

Urazówka, neurologia i rehabilitacja do remontu. Szpital jednak nie wstrzyma przyjęć

Udostępnij

Szpital-jonschera-remont (5)

Szpital-jonschera-remont (4)

Szpital-jonschera-remont (3)

Szpital-jonschera-remont (2)

Szpital-jonschera-remont (1)

Szpital-jonschera-remont (6)


Previous
Next

Szpital Jonschera w Łodzi przejdzie kolejny wielki remont. Blisko 6 mln zł ma kosztować odnowienie urazówki, neurologii i rehabilitacji. Adam Wieczorek, wiceprezydent Łodzi do spraw zdrowia, deklaruje jednak, że remont nie wstrzyma pracy oddziałów i pacjenci będą cały czas przyjmowani.

2 tysiące pacjentów rocznie

Inwestycja niebawem się rozpocznie. Szpital czeka jeszcze na pozwolenie na budowę i będzie mógł ogłosić przetarg na wykonawcę prac.

Przebudowę przejdą nie tylko gabinety zabiegowe, fizjoterapeutów czy rehabilitantów oraz szeroko rozumiane zaplecze socjalne personelu czy łazienki, ale też oczywiście sale pacjentów. Po modernizacji sal na czterech oddziałach będzie w sumie 77.

mówi KONRAD ŁUKASZEWSKI, dyrektor Miejskiego Centrum Medycznego im. Jonschera

W oddziale neurologii oraz udarowym leczeni są pacjenci z udarami, padaczką, stwardnieniem rozsianym, chorobą Parkinsona czy guzami mózgu. W ubiegłym roku leczyło się tam około tysiąca pacjentów.

63 mln na wszystkie remonty

Z pomocy specjalistów w oddziale rehabilitacji i rehabilitacji neurologicznej w 2018 roku skorzystało około 800 chorych po udarze mózgu czy ze schorzeniami ośrodkowego układu nerwowego.

Oddziały przejdą modernizację, której koszty szacowane są na 5,5 mln zł. Prace podzielono na trzy etapy, by nie wstrzymywać przyjęć pacjentów. Szpital Jonschera w Łodzi sukcesywnie remontowany jest od 2013 roku. Do tej pory prace i zakupy nowego sprzętu pochłonęły 63 mln zł.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości