piątek, 14 czerwca 2024

Ulica Rokicińska otwarta po remoncie. Nowa jezdnia, chodniki i drogi rowerowe

Udostępnij

Ulica Rokicińska otwarta dla kierowców. Zakończył się przedłużony o około pół roku remont drogi. Kierowcy mają nową jezdnię, piesi – chodniki, a rowerzyści – nowe drogi rowerowe. Rokicińska jest częścią drogi wojewódzkiej nr 713 łączącej Łódź z Tomaszowem Mazowieckim i Opocznem. Trwająca dwa lata gruntowna modernizacja 3 km odcinka trasy kosztowała ponad 40 mln zł.

Nowa ulica Rokicińska

O zakończeniu inwestycji drogowej na konferencji prasowej poinformowała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. Jak podkreśliła, ul. Rokicińska to jedna z ważniejszych i bardziej ruchliwych dróg wjazdowych do Łodzi, a także dojazd do węzła na autostradzie A1.

Ta część ważnej trasy w relacji Wschód-Zachód, od ul. Malowniczej do granic miasta przed remontem, składała się praktycznie tylko z jezdni. Wcześniej urywały się tam i chodniki, i droga rowerowa. To przeszłość. Dzisiaj oficjalnie kończymy modernizację rozpoczętą dokładnie dwa lata. powiedziała HANNA ZDANOWSKA

Dodała, że teraz ulica Rokicińska jest bezpieczniejsza dla kierowców, pieszych oraz dla rowerzystów.

W ramach inwestycji podniesiono nośność jezdni, aby wytrzymała większy ruch samochodowy i obciążenie pojazdów ciężarowych. Wyremontowane zostały przejazdy kolejowe. Powstały chodniki po obu stronach jezdni, droga rowerowa, zjazdy do posesji, nowe oświetlenie, przebudowane zostały przystanki wraz z zatokami.

W ulicy wybudowano też nowy wodociąg i kanalizacja, co pozwoliło na przyłączenie mieszkańców do miejskich sieci i likwidację przydrożnych rowów. W ich miejsce powstała infrastrukturę dla pieszych i rowerzystów.

Koszt przebudowy ulicy to ponad 40 mln zł, w tym 31 mln zł pochodzi z UE. Zadanie realizowane było wraz z Zarządem Dróg Wojewódzkich, który przebudowuje dalszy odcinek drogi wojewódzkiej 713.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

How artist can nulla vitae turpis vel e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Zrozumienie tlenoterapii hiperbarycznej.