niedziela, 25 lutego 2024

Tydzień Przedsiębiorcy w ZUS-ie. Szkolenia, porady i pomoc finansowa

Udostępnij

ZUS w Łódzkiem organizuje Tydzień Przedsiębiorcy. Od 23 do 27 września osoby prowadzące działalność gospodarczą lub chcące ją założyć, będą mogły wziąć udział w spotkaniach, szkoleniach i poradach. ZUS przygotował m.in. spotkania w sprawie pieniędzy na start firmy i pożyczek na działalność.

Tydzień Przedsiębiorcy 2019

To już piąta edycja Tygodnia Przedsiębiorcy w ZUS. Partnerem jest Państwowa Inspekcja Pracy, a jej pracownicy organizują szkolenia w: Łodzi, Zduńskiej Woli, Wieluniu, Rzgowie, Kutnie, Skierniewicach, Piotrkowie Trybunalskim, Tomaszowie Mazowieckim i Rawie Mazowieckiej.

Z kolei w placówkach ZUS-u będzie spotkać się z pracownikami Powiatowych Urzędów Pracy, urzędów skarbowych i urzędów miast.

W Łodzi, w I Oddziale ZUS przy Zamenhofa, 24 września od godziny 11 do 13 dyżurować będę przedstawiciele: Biura Promocji Zatrudnienia i Obsługi Działalności Gospodarczej, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Powiatowego Urzędu Pracy, Państwowej Inspekcji Pracy, Izby Administracji Skarbowej, Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich i Centrum Obsługi Przedsiębiorców.

Zainteresowani wezmą udział także w szkoleniach m.in. o ogólnych zasadach wypełniania i korygowania dokumentów ubezpieczeniowych, wypłatach świadczeń z ubezpieczenia chorobowego, kontroli zwolnień lekarskich czy ulgach składkowych dla przedsiębiorców i konsekwencji ich stosowania.

Warto zwrócić też uwagę na szkolenia, które organizowane będą wspólnie przez II Oddział ZUS w Łodzi wraz z Łódzką Agencją Rozwoju Regionalnego. Tematem szkoleń będą „Fundusze na rozwój firmy”. Chodzi tu o pieniądze na start, pożyczki na inwestycje i nieruchomości w ramach inicjatywy JEREMIE.

mówi MONIKA KIEŁCZYŃSKA, rzeczniczka ZUS

Osoby, które chcą wziąć udział w szkoleniach, wykładach i dyżurach szczegółowe informacje znajdą TUTAJ.

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości