niedziela, 21 lipca 2024

Problemy na trasie tunelu pod Łodzią. Tarcza zatrzymana. Mieszkańcy nie wrócą do kamienic

Udostępnij

Tego nie spodziewano się. Wstrzymano drążenie tunelu pod Łodzią. Tarcza Katarzyna ma postój interwencyjny. Lokatorzy kamienic przy Legionów nie mogą wrócić do swoich mieszkań. Inwestor, czyli PKP PLK, informuje o „nieprzewidzianych trudnościach na trasie drążenia tunelu przez TBM Katarzyna”. Chodzi o niestabilny grunt.

Tunel pod Łodzią – drążenie wstrzymane

TBM Katarzyna, czyli duża tarcza drążąca tunel pod Łodzią, wznowiła prace 21 czerwca po 9 miesiącach przestoju. Długiego odcinka łódzkiego metra jednak nie wydrążyła, ponieważ po przebiciu ściany bloku postojowego przy ul. Mielczarskiego „natrafiła na przeszkodę wymuszającą postój i przegląd”.

W miejscu lokalizacji tarczy występują trudne grunty, w którym przeważają piaski. Obecnie TBM ma postój interwencyjny. Zespół specjalistów dokonuje przeglądu komory wydobywczej i przodka tarczy, aby możliwie najszybciej wznowić pracę TBM. To skomplikowane zadanie wymaga szczególnej ostrożności i całkowitego wstrzymania robót dotyczących drążenia – wyjaśnia Rafał Wilgusiak, rzecznik PKP PLK.

Praca teraz odbywa się w specjalnych komorach dekompresyjnych ze względu na różnicę ciśnień przed i za tarczą. Wykonawca szacuje, że duży dwutorowy tunel pod Łodzią ponownie będzie drążony po zakończeniu robót interwencyjnych. To zła wiadomość dla lokatorów kamienic przy Legionów.

Mieszkańcy budynków pod numerami 57 i 59 zostali tymczasowo przesiedleni do hotelu. Mieli wrócić do swoich mieszkań do 5 lipca. Tymczasem, przestój w pracach oznacza dłuży pobyt w hotelu. A dokładnie, do czasu, aż maszyna bezpiecznie przejdzie pod ich kamienicami. Wykonawca przewiduje, że może to nastąpić około 11 lipca.

Komentarze Facebook

Skomentuj

Wpisz komentarz!
Podaj swoje imię

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P