piątek, 14 czerwca 2024

Dobra strategia na pozycjonowanie strony internetowej: to od niej wszystko się zaczyna!

Udostępnij

Podniesienie pozycji strony w Google to złożony proces. Nie obejdzie się bez planu

Kiedy do agencji SEO zgłasza się klient zainteresowany pozycjonowaniem swojej strony firmowej, jedną z pierwszych czynności wykonywanych przez specjalistę, jest analiza wskazanej witryny. Należy sprawdzić ogólny stan strony, zweryfikować jej pozycję w Google na różne frazy kluczowe, a także określić ruch i współczynnik konwersji.

Te podstawowe dane dają ekspertowi ogólny obraz kondycji serwisu, co ułatwia rozmowę o potrzebach oraz oczekiwaniach klienta. Wstępny audyt strony www jest niezbędny do rozpoczęcia współpracy w zakresie SEO.

To on stanowi podstawę do stworzenia unikalnej strategii na pozycjonowanie strony. Każde działanie SEO dokonywane w obrębie serwisu, jak i poza nim, musi wcześniej zostać przemyślane i zaplanowane – tłumaczą specjaliści z Agencji AFTERWEB. W zależności od tego, czy realizujemy strategię sprzedażową, wizerunkową lub inną, wdrażamy konkretne, optymalnie dobrane rozwiązania. Zawsze są one skupione na wskazanych przez Klienta celach biznesowych promowanej firmy – dodają.

Promocja przez pozycjonowanie strony wymaga zaplanowania krok po kroku

Profesjonaliści, świadczący usługi w branży SEO, oferują klientom pozycjonowanie oparte na szczegółowym planie pracy. Zleceniodawca wie zatem, na jakie dokładnie słowa kluczowe jego strona będzie promowana. Otrzymuje również informacje dotyczące rozbudowy treści w serwisie oraz konkretne wytyczne związane z ilością linków, planowanych do pozyskania w danym okresie, np. kwartale.

Stworzenie strategii i koncepcji na kampanię marketingową w organicznych wynikach wyszukiwania jest wiążące. Po upływie określonego terminu, wykonawca przedstawia klientowi raport z przeprowadzonych działań. Jak wyjaśniają eksperci z AFTERWEB: pozycjonowanie stron w oparciu o kompleksową strategię SEO jest dobrą praktyką. Zdobywanie widoczności w Google nie może odbywać się na oślep – potrzeba planu, nastawionego na efekty.

Należy pamiętać, że pozycjonowanie jest długofalowym procesem. Gdy przebiega ono według rzetelnie opracowanej strategii poprzedzonej fachowym researchem, przynosi zadowalające efekty. Zapoznaj się z ofertą Agencji AFTERWEB i zamów bezpłatny audyt swojej strony internetowej!

ARTYKUŁ partnera afterweb

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

How artist can nulla vitae turpis vel e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Ekologia w produkcji suplementów.