niedziela, 19 maja 2024

Pogoda w Łódzkiem: Burze, grad i silny wiatr. Zbliża się front, który zmieni pogodę

Udostępnij

Sprawdzają się długoterminowe prognozy synoptyków. I choć jeszcze pozostajemy w ciepłym powietrzu polarnym, nadchodzi front, który zmieni aurę. Dziś pogoda w Łódzkiem nie powinna jeszcze znacznie się zmienić, ale jutro już będą obowiązywać ostrzeżenia.

Burze z gradem i silny wiatr

Dziś pogoda w Polsce od rana będzie typowo letnia, ale mieszkańcy zachodnich województw powinni przygotować się na gwałtowną zmianę. IMGW wydał już ostrzeżenia pierwsza stopnia dla trzech województwa: zachodnio-pomorskiego, lubuskiego i dolnośląskiego.

Na zachodzie kraju zaznaczy się pofalowany chłodny front atmosferyczny wraz z linią zbieżności. Burze mogą pojawić się już w godzinach południowych i stopniowo będą przemieszczać się na z południa na północ.

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 15 mm do 20 mm, lokalnie grad oraz porywy wiatru do 75 km/h. Pogoda dziś zacznie zmieniać się od południa. Prawdopodobieństwo wystąpienia niebezpiecznych zjawisk oszacowano na 80 procent.

Pogoda w majówkę; pogoda w łódzkiem

Temperatura maksymalna od 18 stopni C miejscami nad morzem i na Przedgórzu Sudeckim, około 23 stopni C na przeważającym obszarze kraju do 26 stopni C w centrum.

Pogoda w Łódzkiem

W Łodzi i regionie łódzkim dziś pogoda będzie słoneczna. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 24 do 26 stopni C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany i porywisty, wschodni i południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 9 do 12 stopni C.
Sobota (4 maja) zapowiada już zmianę pogody. Należy spodziewać się ostrzeżeń IMGW dla Łódzkiego. W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu na zachodzie wzrastające do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu i burz. Miejscami grad.

Wysokość opadu podczas burza – do 20 mm. Temperatura maksymalna od 23 do 24 stopni C. Wiatr słaby, wschodni. W czasie burz porywy do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy i zachodzie okresami duże. Na północnym zachodzie województwa zanikające przelotne opady deszczu i możliwe burze. Temperatura minimalna od 10 do 12 stopni C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. W czasie burz wiatr porywisty.

 

Komentarze Facebook

Skomentuj

Wpisz komentarz!
Podaj swoje imię

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości