piątek, 14 czerwca 2024

Pijana matka wiozła dzieci samochodem. Stanie przed sądem

Udostępnij

Blisko 2 promile alkoholu w organizmie miała 41-letnia kobieta, którą policjanci z Wieruszowa zatrzymali w Sokolnikach. Pijana matka wiozła w samochodzie dwójkę swoich dzieci w wieku 10 i 13 lat. Kobieta nie uniknie odpowiedzialności. Policjanci zabrali jej prawo jazdy, a ją czeka sprawa w sądzie. Dziećmi zajął się ich ojciec.

2 promile i 2 dzieci

Kobieta została zatrzymana przez drogówkę do kontroli na drodze w gminie Sokolniki pod Wieruszowem. Mundurowi wyczuli woń alkoholu od kierującej. Po badaniu alkomatem okazało się, że 41-letnia mieszkanka powiatu wieluńskiego miała w organizmie prawie dwa promile alkoholu. W samochodzie jechała z nią dwójka jej nieletnich dzieci.

Pijana matka nie uniknie konsekwencji. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy, natomiast dzieci przekazali pod opiekę ojcu, który przyjechał na miejsce. Kobieta stanie przed sądem. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Prokuratura wyjaśnia

Odpowie też za narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co grozi do trzech lat więzienia. Jej nieodpowiedzialnym zachowaniem zajmie się też sąd rodzinny.

Postępowanie wyjaśniające w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

Kontakt e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Zrozumienie tlenoterapii hiperbarycznej. Polski producent suplementów diety – jakość i ekologia.