piątek, 19 lipca 2024

Ostrzeżenie o burzy z gradem w Łódzkiem

Udostępnij

Meteorolodzy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Poznaniu wydali ostrzeżenie o burzy z gradem w województwie łódzkim. Zjawiska mają mieć siłę pierwszego, najniższego stopnia. Niebezpiecznie może być przez cały dzień 21 lipca.

Burze z gradem

Ostrzeżenie o burzy wydano aż dla 14 województw. Na południowym wschodzie zjawiska będą bardziej niebezpieczne. Tam prognozuje się burze z gradem drugiego stopnia. W pozostałej części kraju, czyli także w Łódzkiem, burza ma mieć siłę pierwszego stopnia. Niebezpiecznie może być przez cały dzień aż do północy.

Pogoda w niedzielę

W dzień 21 lipca zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 30 mm.

Temperatura maksymalna od 27°C na północy do 30°C na południu regionu. Wiatr umiarkowany, porywisty, zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 90 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane, początkowo duże. Zanikające przelotne opady deszczu i burze. Temperatura minimalna od 14°C do 16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h.


Pogoda 21 07

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P