czwartek, 23 maja 2024

Upalny koniec wakacji. A później ochłodzenie. Temperatura spadnie do 15 stopni C

Udostępnij

Ostrzeżenie IMGW dla Łódzkiego mówi o upalnym końcu wakacji, burzach z gradem i silnym wietrze. Ostatni dzień sierpnia nie będzie znacznie różnił się od mijającego powoli tygodnia. Z upalnych dni powinniśmy korzystać, ponieważ wrzesień ma być już znacznie chłodniejszy.

Ostrzeżenie IMGW dla Łódzkiego

Meteorolodzy wydali ostrzeżenia dla niemal całego kraju. Tylko województwa: warmińsko-mazurskie, podlaskie, podkarpackie i zachodnie krańce śląskiego nie muszą obawiać się wysokich temperatur i niebezpiecznych wyładowań.

W Łódzkiem temperatury powyżej 30 stopni Celsjusza będą nam towarzyszyć aż do wieczora 1 września. Na znaczne ochłodzenie nie mamy co liczyć także w nocy, bo i wtedy termometry wskażą około 20 stopni C. Ostrzeżenie IMGW dla Łódzkiego ma drugi z trzech poziomów zagrożenia. Prawdopodobieństwo oceniono na 80 procent.

Nadchodzi ochłodzenie

Z upalnych dni powinniśmy korzystać, ponieważ synoptycy mówią o zbliżającym się do Polski ochłodzeniu. Już 2 września zachodnią część kraju pokryją deszczowe chmury, a temperatura w ciągu dnia osiągnie 15-17 stopni C. W Łódzkiem przez pierwsze dni września termometry mają wskazywać maksymalnie do 22-23 stopni C.

Gdy będzie dochodzić do wymiany mas powietrza, należy spodziewać się gwałtownych zjawisk, które mogą powodować szkody.

Kolejne dni będą chłodniejsze już dla całego kraju. Termometry nie pokażą więcej niż 20 stopni C. W ciągu dnia należy spodziewać się opadów deszczu i wiatru, a zatem typowo jesiennej pogody.

W Łódzkiem najchłodniejszy będzie przyszły piątek 6 września. Przewiduje się zachmurzenie umiarkowane, nawet do dużego i przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 8 do 10 stopni C. Temperatura maksymalna od 17 do 19 stopni C. Wiatr słaby, południowo-zachodni. 

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości