czwartek, 23 maja 2024

Orzeł Łódź w Rybniku. Ponowne starcie po odwołanym meczu

Udostępnij

Orzeł Łódź drugi raz w tym sezonie podejmie drużynę z Rybnika. Pierwszy mecz drugiej kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej z ROW-em Rybnik został przełożony z 6 na 21 kwietnia z powodu warunków na tamtejszym torze. W niedzielę wielkanocną łodzianie wyjadą w tym samym składzie, jaki zaplanowany był na pierwszy mecz z ROW-em. Początek meczu o godz. 18.

Orzeł Łódź – ROW Rybnik podejście drugie

Pierwsze spotkanie drużyn wzbudziło sporo kontrowersji. Odwołanie meczu po pierwszym biegu z powodu stanu toru, a przy jednoczesnym rekordzie Troya Batchelora rozjuszyło kibiców. Pojawiły się komentarze, że łodzianie byli przekonani o swojej przegranej, dlatego chcieli doprowadzić do odwołania meczu. Orzeł Łódź wydał oświadczenie w tej sprawie.

Wiceprezes ROW-u stwierdził nawet, że dostaliśmy obstrukcji. Uważam, że takie słowa nie powinny nigdy paść. Meczu nie można było odjechać. W pełni solidaryzuję się z tej kwestii z jury zawodów i Główną Komisją Sportu Żużlowego. Ocenianie warunków z perspektywy fotela nie jest najlepszym rozwiązaniem. Gdyby komuś coś się stało, to dopiero wtedy mielibyśmy dyskusję. Szkoda, że niektórzy nie mają takich rzeczy w głowie. WITOLD SKRZYDLEWSKI, prezes Orła Łódź

Skład Orła Łódź w drugim meczu z ROW-em nie zmienia się. Jedna zmiana zaszła z kolei u rybniczan.

  • Orzeł Łódź:

1. Hans Andersen
2. Rohan Tungate
3. Rafał Okoniewski
4. Kai Huckenbeck
5. Tobiasz Musielak
6. Piotr Pióro
7. Kamil Kiełbasa

    • PGG ROW Rybnik:

9. Troy Batchelor
10. Siergiej Łogaczow
11. Linus Sundstroem
12. Mateusz Szczepaniak
13. Kacper Woryna
14. Przemysław Giera
15.

Mecz Orzeł Łódź – ROW Rybnik sędziuje: Michał Sasień (Gdańsk).

Rybniczanie podejmą łodzian po przegranym meczu ze Startem Gniezno. Zespół ten pokonał ROW Rybnik 50:40. Dla Orła może być to dobra wiadomość, ponieważ z tą drużyną spotka się 28 kwietnia w Łodzi.

Rybniczanie z kolei czują na swoich plecach większą presję wygranej, na którą po ostatniej porażce liczą kibice.

Posłuchajcie utworu wykonanego przez Pepowskiego dla kibiców Orła Łódź.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości