sobota, 18 maja 2024

Operator numeru alarmowego w Łodzi poszukiwany. Wojewoda daje 5 etatów

Udostępnij

Łódzki urząd wojewódzki (ŁUW) zatrudni operatorów numeru alarmowego. Wakat jest aż na pięciu stanowiskach. Kandydatom oferowany jest etat, dodatki do pensji i – jak na innych stanowiskach urzędniczych – trzynasta pensja. Ale zanim kandydat zostanie zatrudniony, musi przejść szkolenie. Jaka pensja jest gwarantowana na tym stanowisku?

Praca w Łodzi dla operatora 112

Potrzebna jest odporność nie tylko psychiczna, ale i fizyczna, bo operatorzy pełnią 12-godzinne dyżury pod telefonem. Odbierając połączenie muszą zachować spokój, zdobyć jak najwięcej potrzebnych informacji i ocenić, czy konieczne jest wysłanie służb ratunkowych. To od ich szybkiej decyzji zależy to, czy i w jakim czasie potrzebujący otrzyma pomoc.

Ale nie zawsze, bo często dzwoniący nadużywają linię alarmową. Zamawiają pizzę albo zgłaszają usterkę, blokując tym samym numer 112. W ubiegłym roku aż 77 procent połączeń głosowych było niezasadnych i anulowanych przez osobę dzwoniącą.

Tylko w kwietniu tego roku operatorzy w Łodzi odebrali blisko 124 tysiące zgłoszeń. W tym dzwoniący anulowali ponad 34 tys. zgłoszeń, a fałszywych było aż 53 tys. Najwięcej zgłoszeń zasadnych przekazano policji.

W związku z tym, że kilkoro pracowników jest na długoterminowych zwolnieniach, w Centrum Powiadamiania Ratunkowego przy Pienistej w Łodzi potrzebni są operatorzy. Dyrektor generalny ŁUW oferuje etat i wynagrodzenie zasadnicze na początek 2300 zł, a po zdaniu egzaminu i rozpoczęciu pracy na stanowisku operatora – 2700 zł. Wypłacane są też dodatki za pracę w nocy, trzynasta pensja i okresowe nagrody.

Jak zostać operatorem numeru 112?

Trzeba m.in. mieć przynajmniej średnie wykształcenie i znać chociaż jeden język obcy na poziomie komunikatywnym. Kandydaci na operatorów zanim usiądą przy konsoli, muszą przejść szkolenie praktyczne w łódzkim CPR oraz szkolenie teoretyczne. A to trwa w sumie kilka tygodni.

Ostatnim etapem jest trzydniowe szkolenie w Poznaniu. Dopiero po nim kandydaci zdają egzamin i tylko pozytywny wynik decyduje o tym, że kandydat zaczyna pracę jako operator numeru alarmowego.

Zainteresowani mogą wysyłać swoje zgłoszenia pocztą na adres ŁUW przy Piotrkowskiej 104, złożyć osobiście w punkcie obsługi klienta w budynku C ŁUW albo przesłać na adres poczty elektronicznej: rekrutacja@lodz.uw.gov.pl. Koniecznie z dopiskiem „Oferta pracy-ONA-CPR”.


Operator 112 low

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości