Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi ogłosił 1 sierpnia przetarg na realizację II etapu rozbudowy drogi Zelów – Bełchatów. To inwestycja o strategicznym znaczeniu dla regionu, której wartość wynosi aż 144 miliony złotych. Projekt ma na celu poprawę bezpieczeństwa, komfortu podróży oraz dostępności komunikacyjnej między tymi dwoma miastami.
Zakres inwestycji: kompleksowa modernizacja infrastruktury
Rozbudowa drogi wojewódzkiej 484 na odcinku Zelów – Bełchatów obejmie ponad 10 kilometrów trasy (pikietaż: od 7+884 do 18+177), a zakres prac jest imponujący. Zaplanowano:
- modernizację skrzyżowań z drogami powiatowymi i gminnymi,
- budowę nowego mostu oraz przepustów,
- wykonanie chodników i dróg rowerowych,
- stworzenie nowych zatok autobusowych,
- instalację systemu odwodnienia i kanalizacji,
- montaż ekranów akustycznych,
- nowoczesne oświetlenie drogowe,
- wzmocnienie koryta rzecznego rzeki.
Zakres zaplanowanych prac jest szeroki i ma na celu poprawę bezpieczeństwa oraz komfortu jazdy mieszkańców i wszystkich użytkowników tej drogi
informuje Agnieszka Lubiatowska z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.
Znaczenie inwestycji dla mieszkańców i regionu
Odcinek Zelów – Bełchatów to ważna arteria komunikacyjna, z której codziennie korzystają setki kierowców, rowerzystów i pieszych. Modernizacja tej trasy nie tylko usprawni ruch drogowy, ale również zwiększy bezpieczeństwo uczestników ruchu oraz poprawi estetykę przestrzeni publicznej.
Ogłoszenie przetargu oznacza, że rozpoczęcie prac budowlanych zbliża się wielkimi krokami. Firmy zainteresowane realizacją projektu mogą zapoznać się ze szczegółami na platformie przetargowej ZDW Łódź.
Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 484 na odcinku Zelów – Bełchatów to projekt, który realnie wpłynie na jakość życia mieszkańców oraz rozwój lokalnej infrastruktury. Dzięki kompleksowym pracom modernizacyjnym, region zyska nowoczesną i bezpieczną trasę, która sprosta współczesnym wymaganiom komunikacyjnym
mówi Agnieszka Lubiatowska


