czwartek, 20 czerwca 2024

W Uniejowie noszą żony na plecach. W nagrodę beczka piwa

Udostępnij

Noszenie-zon6
Noszenie-zon4
Noszenie-zon
Noszenie-zon5
Noszenie-zon2
Noszenie-zon3

Noszenie żon rozgrywane jest regularnie od 1992 roku. Organizowane są nawet mistrzostwa świata. W Uniejowie nietypowe zawody odbyły się drugi raz. Pary rywalizowały w dwóch zadaniach, a na noszenie żon do Uniejowa przyjechali nawet uczestnicy z Finlandii. To tam wymyślono taką rywalizację.

Legendy mówią, że historia noszenia żon ma swój początek w osiemnastym wieku. W Finlandii grasował wtedy łotr porywający żony. Gdy mężczyzna chciał odzyskać swoją niewiastę, musiał zapłacić nietypowy okup. Wybrankę wykupywał jedzeniem i piwem. Na pamiątkę tych wydarzeń jeden z Finów wpadł na pomysł zorganizowania nietypowego biegu. 

Noszenie żon polega na pokonaniu 255,5-metrowego toru z trzema przeszkodami. Dwie z nich to bela drzewa na trasie biegu, trzecią jest rów z wodą. Technika przebiegnięcia toru jest dowolna. Najlepsi kończą bieg w niespełna minutę.

W tym roku zwyciężyła para z Finlandii, Polacy – para z Łodzi – wygrali w kategorii najlepszego przebrania. Nagrodą była oczywiście beczka piwa.

https://youtu.be/YKFhucPsKls

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P
Digital marketing e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Content calendar creation. Wskazówki, jak bezpiecznie wybierać suplementy diety.