wtorek, 21 maja 2024

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie oferuje ciekawe zajęcia

Udostępnij

Występ kabaretu, konkurs na wielkanocny stroik oraz pisanie listu z okazji Dnia Matki oferuje Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie na najbliższy czas. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ wszystkie trzy opcje są skierowane do różnych grup wiekowych.

Już w najbliższą niedzielę, 21 marca o godz. 16:00 w sali teatralno-widowiskowego MCK PGE Gigantów Mocy w Bełchatowie odbędzie się program pt.: „Wady i waszki” kabaretu „Hrabi”. Pierwotnie ten występ planowano na przedostatni dzień lutego, ale ostatecznie zdecydowano się o przełożeniu tego wydarzenia.

Co ważne każdy, kto zakupił bilet wstępu na termin 27 lutego 2021 roku na godz. 16:00, nadal może korzystać z tej wejściówki w aktualnym terminie.

Na scenie zaprezentują się: Dariusz Kamys, Tomasz Majer, Joanna Kołaczkowska i Łukasz Pietscha. Jak sama nazwa programu wskazuje, występ będzie dotyczył wad, waszek i lenistwa.

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zapowiada, że warto przygotować się na dużą dawkę śmiechu, ponieważ kabaret „Hrabi” w tym czteroosobowym składzie występuje ze sobą na scenie od blisko 19 lat.

Więcej szczegółów na temat sprzedaży biletów i możliwości ich nabycia można uzyskać na stronie mckbelchatow.pl. Z kolei informacje na temat biletów grupowych można uzyskać pod nr. tel.: 516-803-520.

Miejskie Centrum Kultury ogłasza konkurs na wielkanocne ozdoby

Święta wielkanocne już za niespełna trzy tygodnie, a przy tej okazji Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zachęca bełchatowian w różnym wieku do udziału w konkursie plastycznym pn.: „Ozdoby Wielkanocne”.

Ma on polegać na wykonaniu wielkanocnego stroika, który będzie złożony z własnoręcznie wykonanych elementów. Konkurs plastyczny jest organizowany, aby wśród mieszkańców Bełchatowa i okolic rozpowszechniać ludową tradycję związaną z wielkanocnymi obyczajami, propagować zainteresowanie plastyką również w środowisku dzieci i młodzieży, a także pobudzać do twórczej aktywności.

https://www.facebook.com/MCKBelchatow/posts/4923082191095886

Własnoręczne ozdoby wielkanocne należy dostarczyć do sekretariatu Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie do poniedziałku, 22 marca do godz. 15:00.

Konkurs plastyczny zostanie rozstrzygnięty w piątek, 26 marca o godz. 17:00 w holu MCK PGE Gigantów Mocy w Bełchatowie. Wówczas zostaną rozdane nagrody, a także zostanie oficjalnie otwarta wystawa prac konkursowych, którą będzie można podziwiać aż do 16 kwietnia bieżącego roku.

https://www.facebook.com/belchatow/posts/5690979237632208

Napisz list z okazji Dnia Matki. Miejskie Centrum Kultury zachęca do udziału

Mimo że Dzień Matki obchodzony jest dopiero 26 maja, to Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie postanowiło zdecydowanie wcześniej zorganizować akcję „List do mamy”.

Każdy, kto chciałby przekazać miłe słowa swojej mamie oraz w ten wyjątkowy, staropolski sposób przekazać jej życzenia i podziękowania, to do środy, 31 marca 2021 roku może przesłać na adres mailowy: mck@mcksbelchatow.pl listy z tytułem „List do mamy”. Możliwe jest dopisanie dedykacji, od kogo dla kogo jest skierowany dany list.

Najlepsze prace zostaną zaprezentowane na facebook’owym profilu MCK Bełchatów.

Przeczytaj także:

Bełchatowscy przedsiębiorcy mogą wnioskować o zwrot połowy opłat za koncesję

Telewizyjny program opowie o zabójczyni ze Szczercowa

https://www.facebook.com/MCKBelchatow/posts/4947029352034503

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości