Łódź zalana po burzy. Ulice pod wodą i połamane drzewa. 70 interwencji strażaków

Łódź zalana po burzy. Ulice pod wodą i połamane drzewa. 70 interwencji strażaków

Zalane drogi, piwnice i posesje, a na samochodach konary i mniejsze gałęzie. To szkody, które spowodowała kilkunastominutowa ulewa w Łodzi. Towarzyszyły jej silny wiatr i wyładowania atmosferyczne. IMGW ostrzegało mieszkańców woj. łódzkiego przed poniedziałkową (9 września) pogodą.

Łódź pod wodą

Front burzowy z ulewnym deszczem i silnymi porywami wiatru wkroczył nad województwo łódzkie około godziny 15. Do Łodzi dotarł niedługo później. Najpierw zerwał się silny wiatr, któremu towarzyszyły opady deszczu. Z kolejnymi minutami ulewa w Łodzi przybierała na sile, podobnie jak wyładowania atmosferyczne.

Straż Pożarna w Łodzi tylko do godziny 17.50 dostała ponad 70 zgłoszeń o interwencję. Najtrudniejsza sytuacja była na ulicach: Zamenhofa, Tuwima, Wodnej, Śląskiej, Rojnej czy Rzgowskiej. Ulice i posesje zalazła woda, a na zaparkowane samochody spadły oderwane od drzew konary i mniejsze gałęzie.

Z prognoz wynika, że front burzowy jeszcze do późnego wieczora w poniedziałek będzie nad regionem łódzkim. Powoli przemieszcza się w kierunku północno-wschodnim.

Uwaga na pogodę

IMGW wydało dla województwa łódzkiego ostrzeżenie pierwszego stopnia o burzy z silnymi opadami deszczu o natężeniu 10 mm/10 minut. Porywy wiatru lokalnie mogą dochodzić do 70 km/h.

Ostrzeżenie meteo dotyczy powiatów: pajęczański, radomszczański, tomaszowski, wieruszowski, Skierniewice, pabianicki, łódzki wschodni, skierniewicki, wieluński, zgierski, brzeziński, Łódź, zduńskowolski, bełchatowski, kutnowski, łęczycki, łaski, łowicki, opoczyński, piotrkowski, poddębicki, rawski, sieradzki, Piotrków Trybunalski.

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *