wtorek, 21 maja 2024

Łódź zalana po burzy. Ulice pod wodą i połamane drzewa. 70 interwencji strażaków

Udostępnij

Ulewa-lodz-wyszynskiego
Ulewa-w-lodzi
Ulewa-lodz

Zalane drogi, piwnice i posesje, a na samochodach konary i mniejsze gałęzie. To szkody, które spowodowała kilkunastominutowa ulewa w Łodzi. Towarzyszyły jej silny wiatr i wyładowania atmosferyczne. IMGW ostrzegało mieszkańców woj. łódzkiego przed poniedziałkową (9 września) pogodą.

Łódź pod wodą

Front burzowy z ulewnym deszczem i silnymi porywami wiatru wkroczył nad województwo łódzkie około godziny 15. Do Łodzi dotarł niedługo później. Najpierw zerwał się silny wiatr, któremu towarzyszyły opady deszczu. Z kolejnymi minutami ulewa w Łodzi przybierała na sile, podobnie jak wyładowania atmosferyczne.

Straż Pożarna w Łodzi tylko do godziny 17.50 dostała ponad 70 zgłoszeń o interwencję. Najtrudniejsza sytuacja była na ulicach: Zamenhofa, Tuwima, Wodnej, Śląskiej, Rojnej czy Rzgowskiej. Ulice i posesje zalazła woda, a na zaparkowane samochody spadły oderwane od drzew konary i mniejsze gałęzie.

Z prognoz wynika, że front burzowy jeszcze do późnego wieczora w poniedziałek będzie nad regionem łódzkim. Powoli przemieszcza się w kierunku północno-wschodnim.

Uwaga na pogodę

IMGW wydało dla województwa łódzkiego ostrzeżenie pierwszego stopnia o burzy z silnymi opadami deszczu o natężeniu 10 mm/10 minut. Porywy wiatru lokalnie mogą dochodzić do 70 km/h.

Ostrzeżenie meteo dotyczy powiatów: pajęczański, radomszczański, tomaszowski, wieruszowski, Skierniewice, pabianicki, łódzki wschodni, skierniewicki, wieluński, zgierski, brzeziński, Łódź, zduńskowolski, bełchatowski, kutnowski, łęczycki, łaski, łowicki, opoczyński, piotrkowski, poddębicki, rawski, sieradzki, Piotrków Trybunalski.

https://youtu.be/9jF7hSzoxj4

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości