sobota, 18 maja 2024

Koronawirus w szkole w Łodzi. Zakażony nauczyciel

Udostępnij

Nauczyciel jednej z łódzkich podstawówek ma stwierdzone zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Koronawirus w szkole podstawowej na razie nie wstrzymał stacjonarnych zajęć. Placówka i łódzcy urzędnicy czekają na wytyczne sanepidu.

Koronawirus w szkole

W czwartek (10 kwietnia) poinformowano, że nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 23 przy ulicy Gdańskiej w Łodzi jest zakażony koronawirusem. Nie ma razie informacji, by zakażeni byli także uczniowie, z którymi pedagog miał kontakt. Nie wiadomo też jeszcze, jaka grupa osób zostanie objęta kwarantanną.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łodzi prowadzi postępowanie epidemiczne. To na wytyczne sanepidu czekają łódzcy urzędnicy. Dopiero wtedy będzie można określić w jaki sposób zajęcia w szkole podstawowej dalej będą prowadzone.

To trzecia placówka w Łódzkiem, w której wykryto koronawirusa. W szkole podstawowej w Byszewie (powiat kutnowski) i liceum w Bolimowe (powiat skierniewicki) wprowadzono tryb zdalnego nauczania.

Nowe zakażenia w Łódzkiem

76-latek i 89-latek to dwie ofiary koronawirusa w Łódzkiem, o których urząd wojewódzki poinformował 10 września. Obaj mężczyźni to mieszkańcy powiatu kutnowskiego i obaj zmarli w szpitalu w Zgierzu.

We wtorek zwiększyła się także liczba zakażonych koronawirusem w Łódzkiem. U 13 nowych osób potwierdzono Covid-19. To osoby od 24 do 82 roku życia. Tym samym liczba zakażonych wzrosła do 5547. Dotychczas zmarły 243 osoby.

Ostatniej doby wykonano 1138 testów na obecność koronawirusa.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości