Nauczyciel jednej z łódzkich podstawówek ma stwierdzone zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Koronawirus w szkole podstawowej na razie nie wstrzymał stacjonarnych zajęć. Placówka i łódzcy urzędnicy czekają na wytyczne sanepidu.

Koronawirus w szkole

W czwartek (10 kwietnia) poinformowano, że nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 23 przy ulicy Gdańskiej w Łodzi jest zakażony koronawirusem. Nie ma razie informacji, by zakażeni byli także uczniowie, z którymi pedagog miał kontakt. Nie wiadomo też jeszcze, jaka grupa osób zostanie objęta kwarantanną.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łodzi prowadzi postępowanie epidemiczne. To na wytyczne sanepidu czekają łódzcy urzędnicy. Dopiero wtedy będzie można określić w jaki sposób zajęcia w szkole podstawowej dalej będą prowadzone.

To trzecia placówka w Łódzkiem, w której wykryto koronawirusa. W szkole podstawowej w Byszewie (powiat kutnowski) i liceum w Bolimowe (powiat skierniewicki) wprowadzono tryb zdalnego nauczania.

Nowe zakażenia w Łódzkiem

76-latek i 89-latek to dwie ofiary koronawirusa w Łódzkiem, o których urząd wojewódzki poinformował 10 września. Obaj mężczyźni to mieszkańcy powiatu kutnowskiego i obaj zmarli w szpitalu w Zgierzu.

We wtorek zwiększyła się także liczba zakażonych koronawirusem w Łódzkiem. U 13 nowych osób potwierdzono Covid-19. To osoby od 24 do 82 roku życia. Tym samym liczba zakażonych wzrosła do 5547. Dotychczas zmarły 243 osoby.

Ostatniej doby wykonano 1138 testów na obecność koronawirusa.