niedziela, 25 lutego 2024

Groźny wypadek na skrzyżowaniu al. Grohmanów i Wierzbowej

Udostępnij

Duże utrudnienia w okolicach dworca Łódź Fabryczna spowodował wypadek na skrzyżowaniu al. Grohmanów i ul. Wierzbowej w Łodzi. W poniedziałek (27 maja) po godzinie 19 zderzyły się w tym miejscu dwa samochody osobowe. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Wypadek na Grohmanów w Łodzi. Kierowca w szpitalu

W wypadku ranna została 30-letnia kobieta, która kierowca seatem, jadącym prawidłowo al. Grohmanów w stronę krańcówki przy Wydawniczej. W tym samym czasie ulicą Wierzbową w stronę Narutowicza jechała hyundaiem 39-letnia kobieta. Autem podróżowała z nią jeszcze dwójka dzieci.

Niestety, 39-latka wjechała na skrzyżowanie Wierzbowej i al. Grohmanów, nie ustępując pierwszeństwa przejazdu. Sygnalizacja świetlna w tym czasie nie działała. Biały hyundai uderzył w seata i zatrzymał się na skrzyżowaniu. Seat z kolei z impetem uderzył w słup oświetleniowy.

30-latkę z seata musieli ewakuować strażacy. Kobieta z urazem nogi została odwieziona do szpitala im. WAM w Łodzi. Podróżujący drugim samochodem nie odnieśli obrażeń.

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, ale prawdopodobną przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przez kierowcę hyundaia. Przypomnijmy, że jeszcze tydzień temu w tym miejscu była inna organizacja ruchu, kierowcy jadący Wierzbową mieli pierwszeństwo.

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości