wtorek, 21 maja 2024

Elegancja w każdym detalu — odzież męska szyta na miarę

Udostępnij

Dobrze skrojony garnitur, odpowiednio dopasowana koszula, czy też marynarka, a do tego eleganckie spodnie, to wszystko sprawi, że każdy z panów będzie wglądać doskonale. Niestety, wielokrotnie trudno znaleźć odzież dopasowaną do naszej sylwetki, podkreślającą nasze walory, jak również tuszującą niedoskonałości. W tym przypadku warto skorzystać z usług krawca i postawić na odzież szytą na miarę.

Odpowiedni krój

Dużą zaletą zlecenia uszycia ubrań u profesjonalnego krawca, jest możliwość dopasowania kroju do własnego stylu i preferencji. Wielokrotnie nie możemy znaleźć odpowiednich fasonów w sklepach, a to, co jest oferowane, nie spełnia naszych oczekiwań. Odpowiedni krój to także sposób na zatuszowanie niedoskonałości sylwetki, jak również na podkreślenie jej walorów.

Co więcej, krój i sam fason odzieży świadczyć będzie o jego stylu i zastosowaniu. Nieznaczne modyfikacje, teoretycznie niezauważalne dla niewprawnego oka, sprawią, że garnitur będzie albo bardzo elegancki abo w stylu smart casual. Kilka detali, ciekawe wykończenie wnętrza marynarki, czy też mankietów, sprawią, że odzież taka, będzie dodawała elegancji i szyku.

Dopasowanie odzieży do sylwetki

Szycie ubrań u krawca to przede wszystkim doskonałe dopasowanie garnituru, czy też koszul do własnej figury. Krawiec doradzi, gdzie i jak powinny układać się zaszewki, jaka powinna być długość nogawek, układ kieszeni, czy też szerokość w biodrach. Ponadto dopasuje marynarkę, tak by ani nie opinała naszych barków, ani nie wisiała jak na przysłowiowym haku.

Dopasuje również koszulę, tak by nie ciągnęła się pod pachami, a wszycie rękawów było w odpowiednim miejscu z zachowaniem proporcji. Ponadto, po uprzednim wzięciu miary, przewidzi potencjalne spadki i wzrosty wagi, dodając odpowiednio więcej tkaniny na szwach.

Shirt 3737405 1920

Wybór tkaniny

Kolejnym ważnym czynnikiem, jaki skłonić powinien do wyboru usług krawieckich, jest możliwość doboru tkaniny. Dzięki temu nie jesteśmy ograniczeni do kilku bazowych, ogólnodostępnych i najpopularniejszych tkanin, ale mamy możliwość wybierania ze znacznie szerszej puli. Począwszy na wełnie, poprzez len, bawełnę, a kończąc na jedwabie.

Te możliwości pozwolą na idealne połączenie kroju z tkaniną, a tym samym na stworzenie odpowiedniego stylu kreacji. Ponadto stworzą idealną możliwość na wykorzystanie w pełni naturalnych tkanin, niedomieszkowanych sztucznymi tekstyliami. Co więcej, pozwolą także na uszycie odzieży z trudno dostępnych materiałów.

Kolorystyka i faktura

Dostępna kolorystyka to kolejny istotny punkt. Ciekawa faktura tkaniny, niepowtarzalne wzory i motywy, podkreślą osobowość. Tradycyjne paski, krateczka, czy też jodełka, z pewnością mogą zostać zastąpione bardziej frywolnymi motywami kwiatowymi, geometrycznymi, czy też roślinnymi. Stworzą niepowtarzalny styl i uatrakcyjnią zachowawcze garnitury. Ponadto podkreślą, czysto teoretycznie, niewidoczne elementy odzieży, takie jak podszycie marynarki, czy też wykończenie koszuli.

Krawiec z pewnością doradzi, jakie zestawienia będą najlepsze, jakie tkaniny zachowują się w praniu najlepiej, i jakie noszą się najwygodniej. Ponadto podpowie, jak należy łączyć poszczególne kroje i które zestawienia będą świadczyły o jakim stylu. Doradzi w sprawie doboru kołnierzyka w koszuli, układu kieszeni, jak również podpowie jakie klapy marynarki są najmodniejsze.

Do tego kilka subtelnych dodatków w postaci krawata, muszki, czy też chusteczki, a cała kreacja stanie się elegancka i pełna niepowtarzalnego stylu.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości