piątek, 21 czerwca 2024

Dziecko w oknie życia zostawiła matka. Policja nie będzie jej szukać

Udostępnij

Dziecko w oknie życia w Kutnie pozostawiono w piątek 1 listopada po południu. To pierwszy taki przypadek w historii tego okna życia, prowadzonego przez Siostry Pasjonistki św. Pawła Od Krzyża. Kutnowska policja poinformowała, że nie będzie szukać matki niemowlaka.

Nie będzie poszukiwań

Okno życia to specjalnie dostosowane miejsce, w którym matka może pozostawić anonimowo swoje nowo narodzone dziecko bez narażania jego życia i zdrowia oraz bez ponoszenia konsekwencji karnych.

Pierwsze okno życia w Polsce otworzyło Caritas Archidiecezji Krakowskiej w marcu 2006 roku. Dziś w całym kraju działa kilkadziesiąt okien życia.

Dziecko w oknie życia w Kutnie to pierwszy przypadek od dziesięciu lat istnienia tego miejsca. Matka zostawiła chłopca około godziny 14.30 we Wszystkich Świętych. Zaraz po odnalezieniu go, chłopiec trafił do szpitala na badania. Te wykazały, że dziecko jest zdrowe. Chłopiec ma 10 dni

Kutnowska policja początkowo wszczęła procedury mające ustalić rodziców dziecka, ale dziś już wiadomo, że mundurowi nie będą szukać matki.

Dziecko nie było narażone na niebezpieczeństwo. Policja nie będzie prowadzić poszukiwań jego matki.

powiedziała sierż. szt. DARIA FRASZCZYK z KPP w Kutnie

Dziecko nadal przebywa w kutnowskim szpitalu i czeka na procedurę adopcyjną, by można było znaleźć dla niego nową rodzinę.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P