Dąb Wolności przed siedzibą NIK

Dąb Wolności przed siedzibą NIK

Dla uczczenia trzech wielkich rocznic – od odzyskania niepodległości, wstąpienia do NATO i wstąpienia do Unii Europejskiej oraz świętowania Dnia Flagi przed siedzibą łódzkiej delegatury Najwyższej Izby Kontroli zasadzono Dąb Wolności. Drzewo symbolicznie zasadzili wspólnie Krzysztof Kwiatkowski (prezes Najwyższej Izby Kontroli), Janusz Tomaszewski (były wicepremier Rzeczypospolitej) i Andrzej Słowik (legendarny działacz opozycyjny z czasów PRL).

Dąb Wolności przed siedzibą NIK w Łodzi

Świętowanie w łódzkiej delegaturze Najwyższej Izby Kontroli miało charakter rodzinny i ponadpokoleniowy. Ich kulminacyjnym punktem by zasadzenie Dębu Wolności. Drzewo wkopano wspólnie, a akt dokończyły dzieci, które zgromadziły się na miejscu.

Dzieciaki chwilę później odebrały z rąk Krzysztofa Kwiatkowskiego specjalne dyplomy z podpisem prezesa NIK. Było to pamiątkowe świadectwo ich uczestnictwa w uroczystości sadzenia Dębu Wolności.

Koncert pieśni patriotycznych orkiestry dętej
 Uroczystości uświetnił koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu strażackiej orkiestry dętej. Dzieci i zebrani dorośli mogli podziwiać również pokazy ratownictwa w wykonaniu strażaków oraz skorzystać z gier i zabaw przygotowanych przez animatorów.

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.