sobota, 18 maja 2024

Burze z gradem. Ostrzeżenie meteo dla Łódzkiego

Udostępnij

Meteorolodzy ostrzegają mieszkańców regionu łódzkiego o niebezpiecznych zjawiskach atmosferycznych, które mogą wystąpić 20 maja. Burza o sile pierwszego stopnia oraz  grad i silny wiatr nadejdą nad województwo w godzinach popołudniowych.

Burza w Łódzkiem: Ostrzeżenie meteo dla 13 powiatów

Mieszkańcy województwa łódzkiego kolejny dzień ostrzegani są o burzy, ale na szczęście centrum frontu omija nasz region. W weekend tylko w niektórych powiatach zagrzmiało, wiało i spadł grad. Różne fronty atmosferyczne, które spotykają się nad naszymi głowami, znów mogą doprowadzić do groźnych wyładowań atmosferycznych.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Poznaniu wydał w poniedziałek (20 maja) ostrzeżenie o burzy pierwszego i drugiego stopnia z opadami gradu w Polsce. Burza w Łódzkiem o sile pierwszego stopnia może wystąpić w powiatach: brzezińskim, kutnowskim, łęczyckim, łowickim, łódzkim wschodnim, opoczyńskim, pabianickim, poddębickim, rawskim, skierniewickim, tomaszowskim, zgierskim oraz w Łodzi i Skierniewicach.

Meteorolodzy na podstawie map pogodowych oszacowali, że zagrzmieć może w godzinach popołudniowych do wieczora 20 maja. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Miejscami możliwy grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska to 80 procent.

O aktualnej sytuacji burzowej w regionie łódzkim donoszą fascynaci tego zjawiska na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Pogoda we wtorek, 21 maja w Łódzkiem

W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Po południu przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna od 20 do 22°C. Wiatr słaby, zmienny. Podczas burz porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy we wtorek zachmurzenie również umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu i zanikające już na szczęście burze. Temperatura minimalna od 12 do 14°C. Wiatr słaby z kierunku południowego.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości