niedziela, 19 maja 2024

Brytyjska firma DS Smith zatrudni w fabryce opakowań 180 osób

Udostępnij

W pierwszych miesiącach 2022 roku planowane firma DS Smith Polska planuje otwarcie fabryki opakowań przy ul. Czaplinieckiej w Bełchatowie. Już niebawem ma ruszyć rekrutacja, a pracę otrzymać może blisko 200 osób.

We wrześniu 2018 roku oficjalnie firma DS Smith Polska wykupiła od magistratu 12,5 hektara ziemi na terenie bełchatowskiej strefy przemysłowej. Wówczas po pół roku od rozpoczęcia rozmów nastąpiło oficjalne podpisanie aktu notarialnego przez przedstawicieli miasta Bełchatowa oraz brytyjskiej firmy. Na tej transakcji magistrat zarobił 3 miliony 800 tysięcy złotych.

DS Smith Polska to przodujący europejski dostawca opakowań. Firma dzięki materiałom makulaturowym stała się liderem w zakresie wydajnych opakowań. DS Smith zatrudnia 30 tysięcy pracowników, jest złożona z ponad 230 zakładów produkcyjnych w 34 krajach, a rocznie produkuje 16 miliardów opakowań.

Na oficjalnej konferencji prasowej prezes firmy DS Smith Polska Krzysztof Sadowski zapowiadał, że powstanie około 200 miejsc pracy, a budowa fabryki zakończy się najpóźniej z końcem 2020 roku. Koszt jej budowy miał wynieść 250 milionów złotych. Tak się nie stało, a mieszkańcy zaczęli obawiać się, czy ta inwestycja dojdzie do skutku.

Bełchatowski magistrat opóźnienie tłumaczył pandemią koronawirusa, która wybuchła w Polsce w marcu ubiegłego roku. To opóźniło wszystkie procedury, ale firma DS Smith Polska otrzymała pozwolenie na budowę i zobowiązała się uruchomić fabrykę ostatecznie w pierwszej połowie 2022 roku.

– Od samego początku z firmą współpracował oddelegowany przez nas Opiekun Inwestora, który aktywnie uczestniczył w procesie pozyskiwania niezbędnych dokumentów. Robiliśmy wszystko, co możliwe, aby produkcja ruszyła jak najszybciej. Dzięki temu bowiem kilkuset naszych mieszkańców podejmie pracę w dużej, międzynarodowej firmie ~ Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa

Z końcem 2020 roku firma DS Smith poinformowała, że na dwie nowe fabryki: przy ul. Czaplinieckiej w Bełchatowie oraz we Włoszech zostanie przekazana kwota 100 milionów funtów. Co ciekawe brytyjska firma swoje fabryki otworzyła już kilkanaście lat temu w Oławie oraz Kutnie.

Firma DS Smith Polska poinformowała niedawno, że na przełomie wiosny i lata tego roku ruszy rekrutacja pracowników do bełchatowskiej fabryki. Do obsadzenia będzie 180 miejsc pracy, a system szkolenia brytyjskiej firmy jest na tyle rozwinięty, że o zatrudnienie będą mogli ubiegać się także pracownicy bez większego doświadczenia w pracy przy produkcji.

Do obsadzenia będą stanowiska: logistyczne, planowania produkcji, jakości, sprzedaży, produkcji, obsługi maszyn, utrzymania ruchu, obsługi klienta oraz projektowania opakowań.

Przy okazji powstania nowej fabryki w Bełchatowie można się spodziewać zwiększenia zapotrzebowania na pracowników np. w lokalnych firmach transportowych. Pracę dzięki powstaniu nowej fabryki w firmach, które będą z nią współpracować może dodatkowo znaleźć nawet 100 osób.

Ogłoszenia o pracę należy spodziewać się na różnego rodzaju serwisach ogłoszeniowych, ale szczególnie na stronie dssmith.com/kariera.

Przeczytaj także:

W Bełchatowie powstaną tanie mieszkania. To efekt rządowego programu

Tatiana Kopala skradła serca jurorów w programie The Voice Kids

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości