niedziela, 21 lipca 2024

Bohdan Gadomski nie żyje. Dziennikarz zmarł po długiej chorobie

Udostępnij

Wybitny dziennikarz muzyczny, krytyk i  publicysta – Bohdan Gadomski nie żyje. Znany łódzki dziennikarz zmarł 24 marca, jednak dopiero we wtorek (7 kwietnia) upubliczniono informację o jego śmierci. Tę tragiczna wiadomość przekazano za pośrednictwem mediów społecznościowych na oficjalnych kanałach, należących do twórcy.

Bohdan Gadomski nie żyje

Tragiczna informacja nadeszła niemal równo rok po tym, jak artysta sam informował o swojej ciężkiej chorobie. Wówczas Bohdan Gadomski poinformował również w mediach społecznościowych, że przeszedł poważny zawał. Dodatkowo zmagał się z zapaleniem płuc.
We wtorek tuż przed godziną 23.00 na profilu w mediach społecznościowych administrator zarządzający serwisem społecznościowym Bohdana Gadomskiego poinformował o jego śmierci.

Tajemnicza śmierć i prokuratorskie śledztwo

Okoliczności śmierci artysty wyjaśniają policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Łódź-Górna. O zgonie 70-letniego dziennikarza powiadomił policję szpital, jednocześnie zwracając się o zbadanie sprawy.
Z dotychczasowych ustaleń wiadomo, że Bohdan Gadomski był leczony w jednym z łódzkich szpitali. Był tam do 6 marca. Wówczas został wypisany z placówki, a opiekę nad chorym przejęli zaprzyjaźnieni z nim znajomi.
Zaledwie po dwóch dniach od wyjścia ze szpitala, mężczyzna stracił przytomność. Do domu wezwano zespół ratownictwa medycznego  i artysta w stanie ciężkim trafił ponownie do szpitala. Mimo zabiegów lekarzy, artysta zmarł 24 marca 2020, nie odzyskawszy przytomności.

Ciało zabezpieczone zostało do dyspozycji prokuratury. Śledztwo trwa, jest jeszcze zbyt wcześnie, by wyciągać wnioski. Na obecnym etapie z uwagi na dobro postępowania nie mogę przekazać bliższych informacji. KRZYSZTOF KOPANIA, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi

Łodzianin, dziennikarz, artysta

Bohdan Gadomski urodził się w Łodzi. Początkowo studiował śpiew klasyczny w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej, natomiast ukończył studium Dziennikarstwa i Wiedzy o Prasie w Łodzi.
Był doskonale znany czytelnikom tygodnika „Angora”, w którym od wielu lat prowadził autorską rubrykę „Salonowe burze”. Dziennikarz na co dzień występował na antenach różnych stacji telewizyjnych i radiowych w charakterze recenzenta muzycznego.
Był autorem wielu publikacji o życiu i twórczości Violetty Villas.
Oprócz działań dziennikarskich, Gadomskiego mogliśmy oglądać także w produkcjach filmowych. Wystąpił w filmiach:  „Mantra” i „Lawstorant”, gdzie partnerował Michałowi Wiśniewskiemu. Zagrał jeszcze w fabularyzowanym dokumencie i czterech teledyskach.

Nagrody i wyróżnienia

Za swoją działalność artystyczną, dziennikarską i muzyczną Bohdan Gadomski był wielokrotnie nagradzany. Otrzymał:

  • 1999: „Złote Pióro” dla najlepszego recenzenta festiwali: Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu i Sopot Festival.
  • 1999: „Złota Nuta” na 20-lecie pracy dziennikarza muzycznego.
  • 2009: „Diamentowa Nuta” w plebiscycie „Złota Nuta 2009” od pięciu mediów internetowych i prasowych, za 30-lecie działalności dziennikarza muzycznego.
  • 2010: „Diamentowy Liść Medialny 2010” – nagroda kapituły programu medialnego „Polska w Europie – Europa w Polsce”.
  • „Złota Odznaka Prometeusza” – wyróżnienie Kapituły Fundacji Pro Publico Bono za wielkie serce dla dzieci pokrzywdzonych przez los i niepełnosprawnych.
  • „Złoty Tabor” – wyróżnienie nadane na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Cygańskiej w Ciechocinku przez Kapitułę Królewskiej Rady Starszych pod przewodnictwem Króla Romów za popularyzację kultury Romów.
  • Diamentowa Płyta od zespołu Ich Troje
  • Złota Płyta od Anny Wyszkoni
  • Złote Pióro od Rafała Brzozowskiego
  • Złoty Klucz Wiolinowy od Grzegorza Wilka
Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P