czwartek, 23 maja 2024

Baza eksportu polskiej żywności w Łodzi. Nowy terminal na Teofilowie

Udostępnij

W Łodzi powstanie baza eksportu polskiej żywności. Nowy terminal multimodalny, który powstanie na łódzkim Teofilowie, będzie jednym z ośrodków eksportu. Inwestycję zapowiedziała w środę (19 sierpnia) wiceprezes Contargo Hatrans Łódź, Żaklina Kaczmarek. Firma ma podobne bazy w Holandii, Francji, Szwajcarii i Niemczech.

Baza eksportu polskiej żywności

Terminal, który powstanie na Teofilowie, zajmie się szczególnie eksportem przetwórców z regionu łódzkiego, zarówno do krajów zachodnich, jak i na wschód, m.in. do Chin i krajów rosyjskojęzycznych.

Terminal na Teofilowie ma być dostosowany do przechowywania kontenerów chłodniczych. Będzie to możliwe dzięki użyciu specjalnych agregatów. Inwestor chce, aby nowa baza transportowa była gospodarczo jak najściślej związana z Łodzią i regionem.

Terminal multimodalny to nie tylko przeładunek kontenerów dostosowany do różnych rodzajów transportu, ale i przepakowywanie towarów zgodnie z zamówieniem eksporterów. Chcemy jeszcze bardziej ożywić łódzki Teofilów przemysłowy, który dzięki naszemu terminalowi przyciągnie kolejne duże firmy. Położone w środkowej Polsce województwo łódzkie jest atrakcyjne, bo inne podmioty gospodarcze mają lub będą tu mieć bazy transportowe. zapowiedziała ŻAKLINA KACZMAREK, wiceprezes Contargo Hatrans

Ułatwieniem dla łódzkiej inwestycji ma być inna. PKP Cargo planuje budowę terminala w Karsznicach niedaleko Zduńskiej Woli, służącego do przeładunku kontenerów i formowania pociągów w dalsza drogę.

Nowy terminal ma zostać uruchomiony pod koniec 2022 roku na północy Łodzi, w sąsiedztwie trasy S-14. Będzie 25. terminalem włączonym w sieć grupy Contargo. Koszt inwestycji szacuje się na kilkadziesiąt milionów złotych. Firma wystąpiła do Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi o dofinansowanie projektu z funduszy europejskich.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości