sobota, 18 maja 2024

22 tony nielegalnego tytoniu. Mieli zarobić 15 milionów zł. „Policjanci dwa dni pracowali nad wyładunkiem”

Udostępnij

Dav
Dav
Sdr
Dav
Sdr
Dav
Dav
Dav

Kryminalni z Rawy Mazowieckiej odkryli 22 tony krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymano trzech mężczyzn i 23-letnią kobietę. Nielegalny tytoń miał im zapewnić nawet 15 milionów złotych zysku.

Nielegalny tytoń w Rawie

Policjanci otrzymali informację, że na działce w gminie Rawa Mazowiecka mogą znajdować się duże ilości wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Mundurowi pojechali tam, a na miejscu zastali przestępców podczas załadunku na busa pudeł kartonowymi z suszem tytoniowym.

Zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 24 do 34 lat i 23-letnią kobietę. Działka, na której przechowywany był nielegalny tytoń, należy do jednego z zatrzymanych. Podczas przeszukania garaży śledczy zabezpieczyli 146 kartonów, każdy o wadze około 150 kg oraz 12 worków jutowych wypełnionych suszem tytoniowym bez polskich znaków akcyzy.

Wykrywacz metalu i pies tropiący

Łącznie zabezpieczono blisko 22 tony krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Uszczuplenie Skarbu Państwa zostało oszacowane na 15 milionów zł. Za takie przestępstwo grozi kara do 6 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Funkcjonariusze z Rawy Mazowieckiej przy wsparciu policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Łodzi przez dwa dni pracowali nad przeładunkiem i wywiezieniem towaru do Urzędu Celnego w Łodzi.

A do sprawdzenia zawartości pudeł został wykorzystany pies służbowy wyszkolony do tropienia narkotyków z KPP w Tomaszowie Mazowieckim. Policjanci sprawdzali również opakowania przy użyciu wykrywacza metali. W sumie zaangażowanych było kilkudziesięciu mundurowych.

Sąd aresztował na trzy miesiące dwóch z podejrzanych mężczyzn. Wobec trzeciego zastosowano dozór policji i zabezpieczenie majątkowe.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości