niedziela, 19 maja 2024

Tańsze bilety PKP Intercity do europejskich miast. Promocja na 20. rocznicę Polski w UE

Udostępnij

Promocja na bilety PKP Intercity obowiązuje od 29 kwietnia do 26 maja. Taniej można pojechać pociągiem do Wiednia, Pragi czy Berlina. Do wykorzystania jest 20 tysięcy tańszych biletów zgodnie z hasłem kampanii przewoźnika – „20 tysięcy biletów na 20 lat Polski w Unii Europejskiej”.

Tańsze bilety PKP Intercity

Promocję z okazji 20. rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej ogłosił dziś (29 kwietnia) na dworcu Łódź Fabryczna minister infrastruktury, Dariusz Klimczak.

Dzięki dwóm dekadom obecności w Unii Europejskiej, Polska należy do grona najszybciej rozwijających się państw na świecie. W momencie wstąpienia do UE mieliśmy zaledwie 600 km autostrad i dróg ekspresowych, obecnie kierowcy mogą już korzystać z ponad 5,1 tys. km takich dróg. Udało się zmodernizować 13 tys. kilometrów torów kolejowych, zakupić niemal 600 wagonów i ponad 100 nowoczesnych lokomotyw i elektrycznych zespołów trakcyjnych. Dzisiaj chcemy uczcić ten jubileusz, oferując 20 tysięcy biletów kolejowych w bardzo atrakcyjnych cenach na podróż pociągiem do pobliskich państw unijnych – powiedział w Łodzi Dariusz Klimczak, minister infrastruktury.

Bilety PKP Intercity do innych krajów w promocyjnej cenie można kupić od 29 kwietnia do 26 maja. Tańsze bilety sprzedawane są w kasach biletowych, w aplikacji mobilnej oraz na stronie internetowej przewoźnika. Do wykorzystania jest 20 tysięcy tańszych biletów.

Co więcej, w ramach oferty Super Promo International jest 5 progów cenowych. Gdy wyczerpie się jedna pula biletów, automatycznie rozpoczyna się sprzedaż z kolejnej. Istnieje możliwość zakupu biletów do 3 dni przed odjazdem pociągu.

Jak duże są promocje na bilety? Na przykład cena za bilet pociągiem z Warszawy do Wiednia to około 460 złotych, a w promocji można już kupić bilet za niewiele ponad 100 zł. Z Krakowa do Pragi można pojechać koleją już za około 65 zł, przy normalnej cenie 321 złotych, podobnie do Budapesztu.

Pociągi z Łodzi za granicę

Bilety PKP Intercity międzynarodowe można kupić do kilku państw:

  • Litwy (Wilno)
  • Czech (Praga, Ołomuniec, Ostrawa, Brzecław)
  • Niemiec (Berlin, Monachium)
  • Austrii (Wiedeń)
  • Słowacji (Bratysława, Szturowo i Ostrzyhom)
  • Węgier (Budapeszt)

Niestety, z Łodzi do żadnego z tych miast nie pojedziemy pociągiem bezpośrednim. Zazwyczaj konieczna jest przesiadka w Warszawie, ale także m.in. w Krakowie, Wrocławiu czy Katowicach.

 

Komentarze Facebook

Skomentuj

Wpisz komentarz!
Podaj swoje imię

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości