piątek, 14 czerwca 2024

Nowe kamery w Łodzi. Rozbudowano system miejskiego monitoringu

Udostępnij

Zamontowano nowe kamery w Łodzi, tym samym rozbudowano system miejskiego monitoringu. Projekty sfinansowano z budżetu obywatelskiego. Gdzie są nowe kamery?

Większe bezpieczeństwo

Piętnaście nowych kamer działa już w Parku Podolskim. To pierwszy etap projektu poprawy bezpieczeństwa w tym miejscu, na drugi można zagłosować w nowym rozdaniu BO.

Nowe kamery w Łodzi zamontowano w parku, przy szkole podstawowej, placu zabaw i tężni. Koszty inwestycji to blisko 300 tys. zł.

W realizacji jest za to montaż kamer na osiedlu Górniak. To również projekt wybrany w budżecie obywatelskim.  Nowych 18 kamer monitoringu jeszcze w tym miesiącu zacznie działać przy skrzyżowaniach ulic: Senatorska – Brzozowa, Senatorska – Dębowa, Senatorska – Słowiańska i Senatorska – Grabowa.

49 nowych kamer

Z kolei w listopadzie 11 kamer zamontowanych zostanie na ul. Zacisze. A w grudniu system miejskiego monitoringu powiększy się o 5 kamer na osiedlu Montwiłła-Mireckiego.

Te kamery obejmą skrzyżowania, przejścia dla pieszych oraz obszary wskazywane przez mieszkańców. Obecny etap przewiduje wybudowanie 550 m linii światłowodowej, zakup i instalację kamer w sąsiedztwie skrzyżowania ulic Srebrzyńska-Praussa oraz włączenie punktu kamerowego do sieci monitoringu.

Podsumowując – w tym roku pojawi się 49 nowych kamer. Po ich zamontowaniu, w całym mieście będzie operować ponad 650 kamer monitoringu.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

O nas e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Oferujemy 100% wolności wyboru w procesie produkcji suplementów diety.