sobota, 24 lutego 2024

Lodówka społeczna w Łodzi. Jedzenie dla potrzebujących przez całą dobę

Udostępnij

Lodówka społeczna, czyli jadłodzielna, to inicjatywa grupy łodzian ze stowarzyszenia Chleba Naszego. Urządzenie ustawili przy markecie na Radogoszczu i można z niego korzystać przez całą dobę. To pierwsza w Łodzi lodówka społeczna, która ma pomóc potrzebującym.

Idea jest taka – ci, którzy mają jedzenie, wkładają je do lodówki. Ci, którzy nie mają,  jedzenie z niej wyjmują. Wspólnie działajmy, dzielmy się i korzystajmy. opisują inicjatorzy pierwszej w Łodzi jadłodzielni

Lodówka społeczna stanęła obok marketu przy ulicy 11 Listopada 36 w Łodzi. Pracuje przez całą dobę, ale ma swój regulamin. Powstał, by urządzenie przynosiło jak najwięcej korzyści. Chodzi oczywiście o rodzaj produktów umieszczanych w lodówce.

A te przede wszystkim nie mogą być przeterminowane czy otwarte. Inicjatorzy jadłodzielni zapisali w regulaminie, by nie umieszczać surowego mięsa, produktów zawierających surowe jaja i wyrobów z niepasteryzowanego mleka.

Włożyć do lodówki można za to własne wyroby, np. szczelnie zapakowaną zupę czy ciasto z opisanym terminem spożycia, produkty suche jak mąka czy ryż. I wszystko to, co sami chętnie byśmy zjedli. Stowarzyszenie zachęta też do ustawiania kolejnych lodówek społecznych.

Pierwsza lodówka społeczna w Łodzi
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości