wtorek, 16 lipca 2024

Lodówka społeczna w Łodzi. Jedzenie dla potrzebujących przez całą dobę

Udostępnij

Lodówka społeczna, czyli jadłodzielna, to inicjatywa grupy łodzian ze stowarzyszenia Chleba Naszego. Urządzenie ustawili przy markecie na Radogoszczu i można z niego korzystać przez całą dobę. To pierwsza w Łodzi lodówka społeczna, która ma pomóc potrzebującym.

Idea jest taka – ci, którzy mają jedzenie, wkładają je do lodówki. Ci, którzy nie mają,  jedzenie z niej wyjmują. Wspólnie działajmy, dzielmy się i korzystajmy. opisują inicjatorzy pierwszej w Łodzi jadłodzielni

Lodówka społeczna stanęła obok marketu przy ulicy 11 Listopada 36 w Łodzi. Pracuje przez całą dobę, ale ma swój regulamin. Powstał, by urządzenie przynosiło jak najwięcej korzyści. Chodzi oczywiście o rodzaj produktów umieszczanych w lodówce.

A te przede wszystkim nie mogą być przeterminowane czy otwarte. Inicjatorzy jadłodzielni zapisali w regulaminie, by nie umieszczać surowego mięsa, produktów zawierających surowe jaja i wyrobów z niepasteryzowanego mleka.

Włożyć do lodówki można za to własne wyroby, np. szczelnie zapakowaną zupę czy ciasto z opisanym terminem spożycia, produkty suche jak mąka czy ryż. I wszystko to, co sami chętnie byśmy zjedli. Stowarzyszenie zachęta też do ustawiania kolejnych lodówek społecznych.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P