wtorek, 23 lipca 2024

Kolejne ofiary koronawirusa w Łódzkiem. Nie żyje dwóch mężczyzn

Udostępnij

Dwie nowe ofiary koronawirusa w Łódzkiem. Pacjenci zmarli w szpitalu w Łodzi i w szpitalu w Zgierzu. Są też nowi zakażeni wirusem SARS-CoV-2 w naszym regionie. Wśród tych negatywnych informacji są jednak też dobre.

Kolejne ofiary koronawirusa w Łodzi i Zgierzu

Informację o śmierci dwóch kolejnych pacjentów zakażonych koronawirusem dostaliśmy w piątek (3 kwietnia) wieczorem. 75-letni mieszkaniec powiatu zduńskowolskiego zmarł w szpitalu jednoimiennym w Zgierzu.

Pacjent miał ciężkie zapalenie płuc. Potwierdzały to między innymi wyniki tomografii komputerowej klatki piersiowej. Mężczyzna miał także poważne choroby współistniejące. mówi ZBIGNIEW JAROSIK, ordynator oddziału chorób wewnętrznych i geriatrii w szpitalu w Zgierzu

Trzecia ofiara koronawirusa to 72-latek z powiatu rawskiego. Ten leczony był w szpitalu zakaźnym im. Biegańskiego w Łodzi. Obaj cierpieli na przewlekłe choroby.

W województwie łódzkim w sumie są już trzy ofiary koronawirusa. O pierwszej wojewoda łódzki poinformował 1 kwietnia. W szpitalu w Zgierzu zmarła 75-letnia kobieta.

Zakażeni koronawirusem

Jednocześnie rośnie bilans zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 w Łódzkiem. 3 kwietnia wieczorem potwierdzono go u 12 kolejnych osób. A to oznacza, że liczba chorych na COVID-19 wzrosła do 248.

Potwierdzone wyniki dotyczą:

  • jednej kobiety w średnim wieku
  • trzech kobiet w starszym wieku
  • jednego nastoletniego chłopca
  • jednego młodego mężczyzny
  • pięciu mężczyzn w średnim wieku
  • jednego mężczyzny w starszym wieku

Pocieszająca jest informacja o osobach, które opuściły szpital z negatywnymi już testami na obecność wirusa. Pięcioro zakażonych pacjentów po leczeniu uznano na zdrowych. W sumie w Łódzkiem wyzdrowiało ponad 20 osób.

Koronawirus lodzkie 4. 04

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P