czwartek, 20 czerwca 2024

Gdzie szukać pracy w Łodzi?

Udostępnij

Współcześnie wiele z dawnych fabryk pełni zupełnie nową rolę – to m.in. przestrzenie handlowe, centra kultury i rozrywki. Łódź wyraźnie zaznacza swoją obecność także na mapie największych polskich ośrodków kulturalnych, naukowych i akademickich.

Korzystne względem dużych miast położenie i świetne skomunikowanie – drogowe, kolejowe i lotnicze zachęcają przedsiębiorców do lokowania biznesu właśnie tutaj. Sprzyjający klimat inwestycyjny, dostęp do wykwalifikowanej kadry, do której zaliczają się absolwenci ponad 20 działających w mieście szkół wyższych, konkurencyjne ceny prowadzenia działalności to kolejne karty przetargowe stolicy województwa łódzkiego.

Jakie przedsiębiorstwa kształtują lokalny rynek zatrudnienia? W jakich firmach i gdzie szukać pracy w Łodzi?

Oferty pracy w Łodzi – gdzie je znaleźć?

Za jeden z kluczowych dla rozwoju miasta oraz całego województwa sektorów uznawany jest nowoczesny przemysł (przede wszystkim włókienniczy, materiałów budowlanych, elektromaszynowy i maszynowy, meblowy, przetwórstwo rolno-spożywcze, produkcja AGD). Kolejne ważne obszary gospodarcze to medycyna, farmacja, energetyka, logistyka oraz sektor usług outsourcingowych. Nowoczesne usługi dla biznesu dynamicznie rozwijają się w Łodzi, zapewniając ok. 25 tys. miejsc pracy, najwięcej – IT oraz BPO.

Ogromny potencjał ma także sektor kreatywny. Tak zwane przemysły kreatywne czy przemysły kultury to domena Łodzi. W takich dziedzinach jak reklama, film, muzyka, architektura, gry komputerowe, oprogramowanie, rzemiosło, moda znajdują zatrudnienie, także pracę zdalną, ludzie twórczy, nastawieni na ciągłe doskonalenie swoich umiejętności.

W Łodzi nie tylko przekrój obszarów zawodowych jest szeroki. Można wybierać także spośród przedsiębiorstw różnej wielkości. Zgodnie z REGON (stan na marzec 2021 r., dane GUS) w mieście działa 96 410 podmiotów gospodarki narodowej, w tym 23 zatrudniające co najmniej 1000 osób i 88 o kadrze rzędu 250-999 osób. 552 podmioty deklarują stan zatrudnienia w przedziale 50 – 249 pracowników. Łódź to także dobre miejsce dla osób, które wolą pracę z mniejszym gronie. Znajdziemy tu 3014 podmiotów utrzymujących od 10 do 49 miejsc zatrudnienia i 92 733 mikrojednostki zatrudniające do 9 osób (część z nich to jednoosobowe działalności).

Niezależnie jednak od tego, jaka branża nas interesuje i w jakich strukturach chcielibyśmy pracować, szukając ogłoszeń, postawmy na sprawdzone źródła. Takie, w których trafimy na oferty renomowanych pracodawców i będziemy mogli aplikować w sposób w pełni bezpieczny i oczywiście bezpłatny. Nieocenioną pomocą w szukaniu pracy jest konto na portalu rekrutacyjnym. To strona internetowa, która łączy pracodawców z kandydatami, udostępnia aktualne oferty pracy. Najlepsze tego typu serwisy oferują również dodatkowe funkcjonalności, przydatne dla kandydatów.

Godnym uwagi portalem pracy, zapewniającym kompleksową obsługę i pomoc w procesie rekrutacji, jest praca.pl. Na stronie znajdziemy:

  • wyszukiwarkę ogłoszeń o pracę – są one zweryfikowane przez specjalistów rynku pracy, a więc bezpieczne i zawsze aktualne,
    konto kandydata – po zalogowaniu się na nie można skorzystać z kreatora CV, komunikować się z pracodawcami, ustawić powiadomienia o najciekawszych ofertach,
  • bazę informacji o pracodawcach w zakładce Pracodawcy,
  • kalkulator wynagrodzeń, dający możliwość przeliczeń zarobków brutto/ netto,
  • bazę poradników w zakładce Kariera i rozwój dotyczących rekrutacji, przygotowania CV, listu motywacyjnego, prowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej, rodzajów umów o pracę – krótko mówiąc, wszystkiego, co powinien wiedzieć kandydat.

Praca w Łodzi – jak szukać?

Praca w Łodzi od zaraz czeka, trzeba tylko wiedzieć, jak ją znaleźć. Z pomocą portalu z ogłoszeniami praca.pl to nic trudnego. Wystarczy w wyszukiwarkę wpisać nazwę stanowiska, firmy bądź związane z pracą słowo kluczowe, zaznaczyć miasto lub województwo i gotowe! Otrzymamy listę aktualnych ofert od łódzkich pracodawców. Aby spersonalizować wyniki, warto skorzystać z dostępnych na stronie filtrów. Możemy zaznaczyć, że szukamy pracy zdalnej bądź chcemy cały proces rekrutacji przejść online, a jeśli interesuje nas konkretna branża, ale nie mamy ściśle sprecyzowanych wymagań odnośnie stanowiska – przejrzyjmy ogłoszenia w danym obszarze zawodowym.

Warto także trzymać rękę na pulsie i regularnie sprawdzać nowe rekrutacje. Po zalogowaniu się na bezpłatne konto kandydata możemy ustawić job alerty i otrzymywać powiadomienia o najnowszych ofertach (zgodnych z naszymi preferencjami), gdy tylko pojawią się w serwisie.

ARTYKUŁ partnera

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P
Contact – branding factory.