piątek, 19 lipca 2024

Remonty ulic w Łodzi. Rozpoczęły się kolejne inwestycje. Zmiany w organizacji ruchu

Udostępnij

Rozpoczęły się kolejne remonty ulic w Łodzi, a to oznacza niemałe zmiany organizacji ruchu na łódzkich drogach. Ostrzegają sami urzędnicy.

Remonty ulic w Łodzi

O tym, że łódzkimi ulicami w ostatnich latach nie jest łatwo przemieszczać się, doskonale wiedzą kierowcy samochodów, którzy na co dzień albo stoją w korkach, albo są zaskakiwani zmianą organizacji ruchu w Łodzi. Ta sytuacja wynika z liczby remontów przeprowadzanych w tym samym czasie. Jest to spowodowane między innymi przedłużającymi się inwestycjami w jednym miejscu, a terminem rozpoczęcia w drugim. Mieszkańcy Łodzi i kierowcy mogą mieć nawet wrażenie, że remonty ulic nie kończą się.

Co więcej, w budżecie miasta na 2024 rok zapisano o 45 milionów złotych więcej na inwestycje drogowe. Dokładnie o tyle zwiększono budżet Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi. Lista ulic do remontu powiększyła się o 13 lokalizacji.

Część ulic ma charakter osiedlowy, ale niektóre są fragmentem głównych ciągów komunikacyjnych, prowadzących do dużych osiedli mieszkaniowych. Stan wszystkich jest na tyle zły, że zdaniem samorządu konieczna jest już naprawa nawierzchni – mówił Tomasz Andrzejewski, rzecznik ZDiT w Łodzi.

W poniedziałek (26 lutego) zmiany w organizacji ruchu wprowadzono na ulicach: Lutomierskiej, Klonowej, Hipotecznej, Waltera-Janke i Maratońskiej.

Remont Wojska Polskiego w Łodzi. Nowy termin zakończenia inwestycji

Zmiany w organizacji ruchu

Na ulicy Lutomierskiej rozpoczęła się przebudowa od Klonowej do Włókniarzy. Ruch możliwy jest jedynie w jednym kierunku w stronę Włókniarzy. Ulica Mokra od Limanowskiego jest bez wylotu. Objazdem do centrum przez Włókniarzy, Drewnowską i Kasprzaka kursują linie 87 i 96.

Remonty ulic w łodzi

Nowa nawierzchnia i chodniki będą także na ulicy Klonowej. Od poniedziałku (26 lutego) kierowcy przejadą nią tylko w kierunku ul. Limanowskiego. Natomiast w obu kierunkach, również z racji prac na Hipotecznej, kursuje linia 99. Autobusy jeżdżą przez Kasprzaka, Drewnowską, Włókniarzy do Pojezierskiej.

Ulica Hipoteczna została zamknięta dla ruchu pomiędzy Pojezierską a Srebrną. Możliwe są tylko wjazdy docelowe dla mieszkańców w jednym kierunku od Pojezierskiej w stronę Limanowskiego.

Na Waltera-Janke ruch odbywa się w obu kierunkach drugą jezdnią. Ułożono nowy asfalt na nitce prowadzącej w stronę Obywatelskiej i na nią przełożono ruch, by dokończyć układanie nawierzchni na drugiej jezdni. Utrudnienia będą przy Nowych Sadach.

Z kolei ulicą Maratońską od Retkini kierowcy pojadą wyłącznie na wprost. Zamknięta jest w całości Wróblewskiego od strony Wioślarskiej i częściowo od strony przejazd kolejowego. Kierowcy nie pojadą z Maratońskiej w stronę Jana Pawła II. Możliwy jest tylko wjazd
w prawo w Maratońską, jadąc od Castoramy. Natomiast otwarta jest ul. Wileńska.

Remonty ulic: Lutomierskiej, Klonowej i Hipotecznej zakończą się w wakacje. Natomiast na Waltera-Janke zakończenie prac planowane jest pod koniec marca, a na Maratońskiej w kwietniu.

Nowa ulica w Łodzi. Powstanie pasaż, który połączy Nawrot z Tuwima

 

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P