sobota, 24 lutego 2024

Pogotowie ratunkowe tylko państwowe. Tort i szampan na początek

Udostępnij

Stało się! Od poniedziałku, 1 kwietnia do pacjentów i rannych wyjeżdżają tylko karetki państwowego pogotowia ratunkowego. W województwie łódzkim jest ich 105. Należą do 12 podmiotów publicznych, które utworzyły konsorcjum, by wspólnie uczestniczyć w systemie ratownictwa medycznego.

Pogotowie ratunkowe w Opocznie

1 kwietnia na stałe też zapisze się w historii lecznictwa szpitala powiatowego w Opocznie. Szpital rozpoczął o północy realizowanie usług z zakresu ratownictwa medycznego. Stąd właśnie będą wyjeżdżały trzy zespoły ratownictwa medycznego – jeden specjalistyczny (z lekarzem) i dwa podstawowe.

Dzięki zaangażowaniu wielu osób udało się przywrócić zespoły ratownictwa medycznego, które będą wyjeżdżały z naszego szpitala. Cieszymy się, że będziemy mogli podnosić poziom ratownictwaEDYTA WCISŁO, dyrektor szpitala w Opocznie

Dotychczas na terenie powiatu opoczyńskiego karetki pogotowia obsługiwała prywatna firma.

Tort i szampan… bezalkoholowy na dobry początek

To bardzo ważna chwila dla całego kraju i naszego województwa w szczególności. Ratownictwo wraca do pionu publicznegoROBERT TELUS, poseł

Z okazji zmiany systemowej opoczyński szpital przygotował drobną uroczystość. Zaproszeni zostali na nią goście m.in. z Ministerstwa Zdrowia, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, Starostwa Powiatowego w Opocznie i Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Podkreślano, że od 1 kwietnia publiczne pieniądze wydawane na ratownictwo będą wracały do publicznych podmiotów. Wskazywano również na „bardzo dobrą koordynację działań”, która jest niezwykle ważna szczególnie w trakcie zdarzeń masowych.

Największym podmiotem, który wszedł do konsorcjum jest Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi, która po prywatnej firmie przejęła obsługę ratownictwa m.in. w powiatach łęczyckim i kutnowskim.

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości